2. Półmaraton Lubelski z „iście lubelską” trasą [ZDJĘCIA]

 

2. Półmaraton Lubelski z „iście lubelską” trasą [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 15/10/2018 - 13:08

W niedzielę ulicami dziewiątego co do liczby mieszkańców miasta w Polsce przebiegli uczestnicy 2. Półmaratonu Lubelskiego. Mimo niższej frekwencji niż w premierowej odsłonie, nowa trasa się spodobała i być może zostanie na kolejne edycje.

Stawka ruszyła ponownie ze Stadionu Miejskiego, który w lipcu gościł najlepszych krajowych lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski. Sama trasa, z powodu trwających remontów, musiała zostać zmieniona. Przed biegiem organizatorzy podkreślali, że nowy przebieg trasy jest różnorodny, z kilkoma podbiegami, ale i - dla równowagi - z kilkoma zbiegami.

– Uważamy, że impreza się udała, bo wszyscy z uśmiechem dotarli do mety. Uczestnicy twierdzili, że trasa była iście lubelska. Na pewno wymagające były dwa podbiegi, przy ul. Jana Pawła II i przy ul. Roztocze, ale już końcówka prowadziła w dół i można było się rozpędzić – relacjonuje Paulina Mróz z Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie. I dodała:

– Chcielibyśmy, żeby ta trasa została też w przyszłym roku, ale z uwagi na liczbę prac drogowych prowadzących mieście dowiemy się dopiero, czy to będzie możliwe.

Imprezę ukończyło 705 osób z czego 126 stanowiły panie. To spadek frekwencji w porównaniu z zeszłym rokiem, gdy finiszowało 1084 uczestników.

– Frekwencja była niezła jak na termin. Na pewno napięty kalendarz był przyczyną spadku. W tym roku imprezę przesunęliśmy na środek października, rok temu to była to końcówka miesiąca. W tym okresie są już biegi z dłuższą historią jak maraton w Poznaniu czy półmaraton w Krakowie. My pobiegliśmy dopiero drugi raz, i na pewno nie po raz ostatni – zapowiedziała organizatorka.

Tytuł w rywalizacji mężczyzn obronił Michał Biały, który dystans pokonał w 1:14:34. W pierwszej edycji zawodnik SKB Kraśnik był szybszy o 3 minuty. Za jego plecami trwała wyrównana walka o kolejne lokaty. Ostatecznie drugą pozycję wywalczył Michał Płecha – 1:16:25, który wyprzedził Michała Zdunka - 1:16:37.

Wśród pań najlepsza była Joanna Szmit – 1:28:43. Nad rywalkami miała bezpieczną przewagę. Na drugiej pozycji uplasowała się zwyciężczyni tegorocznej edycji festiwalowej etapówki Iron Run w Krynicy-Zdroju - Aneta Ściuba, z wynikiem 1:30:35. Trzecia była Wioletta Dessauer - 1:34:42, która w tym roku wygrała m.in. Ultra Chojnik 102 km.

Pełne wyniki: TUTAJ

RZ

fot. Marcin Golianek


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce