3. Triathlon Stryków z rekordem frekwencji

Opublikowane w pon., 17/09/2018 - 11:34

Impreza przyciągnęła na start 434 uczestników z Polski i zagranicy.

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli zawodnicy startujący na debiutującym podczas imprezy dystansie 1/8 IM. Dystans 475 m pływania, 20 km na rowerze i 5,5 km biegu najszybciej pokonał Igor Lewandowski z Łodzi uzyskując na mecie czas 1:06:24 W rywalizacji Pań najszybsza okazała się Agnieszka Bolesta – Zarzeczna z Warszawy, która na metę wbiegła w czasie 1:19:04.

Rywalizację na krótszym dystansie ukończyło 126 zawodników, wśród nich Patryk Józefowicz, który na zawody triathlonowe wrócił po rocznej przerwie.

- Fajnie, że organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie wyścigu na dystansie 1/8, bo dzięki temu mogłem wystartować. Jest to dystans, który nie wymaga super przygotowania, a daje dużo frajdy i pozwala się dobrze bawić.

W samo południe na trasę wyruszyli zawodnicy startujący na dystansie 1/4 IM. Do rywalizacji na najdłuższym dystansie stanęło 242 triathlonistów oraz 22 sztafety. Zmagania mężczyzn ustanawiając rekord trasy wygrał Paweł Miziarski z Redy uzyskując czas 2:01:28! Najszybszą Panią w Strykowie na dystansie 1/4 okazała się Olga Kowalska z Warszawy.

Najszybszą sztafetą okazała się drużyna GFT #1 w składzie Marcin Biel, Przemysław Juszkiewicz, Marek Bartosik, która uzyskała czas 2:09:23.

Zawody w Strykowie po raz kolejny okazały się idealnym startem na zakończenie sezonu triathlonowego w Polsce.

- Słyszałem dobre słowa o Tri Stryków, ale po dzisiejszych zawodach rozgrywanych w deszczu (dystans 1/8), mogę powiedzieć super organizacja i super uczucie, być w Strykowie i uczestniczyć w tych zawodach powiedział Radosław Łaski z Łodzi, który ukończył zmagania na dystansie 1/8 IM.

Organizatorami Triathlonu Stryków są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec, zawody odbywają się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.