4 Biegi Racibórz: Będzie dubel!


Tegoroczny medal cyklu 4 Biegi Racibórz z pewnością można uznać za jeden z najładniejszych w kraju. Dla kilkuset osób zebranie czterech elementów było ważnym celem w sezonie. Nie wszystkim jednak się to udało. Ale nic straconego! Organizatorzy zapraszają na Dubel Raciborza, podczas którego będzie można zdobyć brakujący kawałek medalu. Bieg odbędzie się 11 listopada o godzinie 11:11.

Za ukończenie Dubla każdy zawodnik otrzyma medal. Choć bieg dubluje jedną z wcześniejszych imprez, medal będzie unikatowy: – Medal jest całkowicie inny, ale kształtem odpowiada medalom pierwszych trzech biegów. Bieg jest skierowany głównie do osób, którym jednej części kompletu brakuje, ale nie eliminujemy ze startu osób, które mają komplet a chciałyby wystartować – wyjaśnia Krzysztof Borkowski, dyrektor cyklu.

Bieg zaplanowano na 11 listopada, organizatorzy planują przygotowanie specjalnej oprawy z okazji Święta Niepodległości. Symboliczna będzie też godzina startu, czyli 11:11. – Tak naprawdę to będzie dla nas taka malutka próba przed przyszłorocznym biegiem w tym terminie – zdradza Borkowski. – Zgłosiliśmy nasze miasto do projektu „Narodowy Bieg 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - od Bałtyku do Tatr." W ramach tego projektu odbędzie się 100 biegów w całej Polsce, w stu miastach, na dystansie 10 km. Wszystkie biegi wystartują o 11:11, a biegacze w całej Polsce otrzymają identyczne koszulki i medale patriotyczne.

Tegoroczna trasa będzie miała podobną długość. Zawodnicy pokonają prawie 10 km po terenie Parku Zamkowego, ścieżkami rowerowymi oraz w okolicach oczek wodnych raciborskiej żwirowni.

Udział w biegu kosztuje 20 zł. Zapisy będą czynne do 6 listopada pod TYM adresem. Limit uczestników to 200 osób.

KM


Polecamy również:


Podziel się: