[AKTUALIZACJA] Olga Ochal wojskową mistrzynią świata!

Opublikowane w ndz., 11/11/2018 - 09:33

Nie było kompletu medali, ale i tak znów mamy powody do radości. Z wojskowych mistrzostw świata w Bejrucie nasi biegacze wracają z trzema krążkami w klasyfikacjach indywidualnych. Mistrzynią Świata została Olga Ochal.

Zwycięzcą maratonu w Libanie został Marokańczyk Mohamed Reda El Aaraby, który nie tylko najszybciej pokonał dystans, ale też wygrał Wojskowe Mistrzostwa Świata. Co więcej, jego wynik 2:10:41 jest też nowym rekordem trasy.

Srebrny krążek mistrzostw zdobył Marcin Chabowski, który uzyskał czas 2:14:40. Międzyczas naszego reprezentanta na półmetku wynosił 1:06:37. Do lidera miał wtedy blisko 90 sek. straty. Maratończyk z Wejherowa jako przekroczył linię mety na ósmym miejscu. Niewiele lepsi byli tacy zawodnicy jak m.in. Kenijczyk Wesley Korir - 2:14:17.

Tym razem medalu wojskowych mistrzostw świata nie wywalczył broniący tytułu z Ottawy Arkadiusz Gardzielewski. Zawodnik uzyskał wynik 2:21:38, na półmetku meldując się z wynikiem 1:09:42. Arkadiusz był 9 wśród „mundurowych”.

Trzeci z naszych reprezentantów Artur Pelo - zwycięzca Maratonu Warszawskiego z 2003 roku, uzyskał czas 2:38:13. Dało mu to 26. miejsce w Wojskowych Mistrzostwach Świata. Przypomnijmy, że z powodu kontuzji w imprezie nie wziął Szymon Kulka.

Wśród pań złoty medal zdobyła Olga Ochal, która trasę pokonała w 2:38:14. Olga zajęła siódme miejsce open. Na półmetku Ochal zameldowała się z międzyczasem 1:18:19.

Za jej plecami toczyła się zacięta walka między Litwinką Vaidą Zusinaite a Aleksandra Lisowską. Obie dystans pokonały w 2:38:55 i w wynikach to Litwinka znalazła się przed Polką.

Podczas Dekoracji, decyzją organizatorów, srebrny medal przypadł jednak Aleksandrze Lisowskiej. Brąz dla Vaidy Zusinaite.

Karolina Pilarska pokonała dystans w 2:44:50 i zajęła 6. lokatę wśród wojskowych. Natomiast Monika Stefanowicz ukończyła bieg na 11. miejscu z czasem 2:57:58. Trzykrotna olimpijka miała w drugiej części trasy powazne problemy, mocno ją - jak sama określiła - "poskłądało", bo na 20 km zameldowała się w 1:14:49.

Dodajmy, że zwyciężczynią maratonu w Bejrucie została Etiopka Medine Deme Armino z czasem 2:29:30.

Pełne wyniki Beirut Marathon 2018: TUTAJ