Biegacze ramię w ramię z wózkarzami. Udany debiut IntegRUN w Poznaniu [FOTO]

Opublikowane w pon., 05/11/2018 - 14:56

To nie była słynna Monza, nie było też Eliuda Kipchoge, ale w tym biegu też chodziło o przełamywanie barier. Na samochodowym torze wyścigowym w Poznaniu odbyła się charytatywna impreza pod nazwą IntegRUN.

Mało jest wydarzeń, w których wózkarze i biegacze mają okazję stanąć na starcie obok siebie. Często  problemem nie są wcale złe intencje organizatorów, integrację uniemożliwia infrastruktura, np. wąskie uliczki. Tym razem uczestnicy pełnosprawni i niepełnosprawni mogli wspólnie uczestniczyć w wydarzeniu, „rywalizując” ramię w ramię. Była to dobra lekcja wzajemnych stosunków. Lekcja jak widać potrzebna, bo po imprezie nie brakuje pozytywnych komentarzy.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 4 lub 12 km, czyli jedno lub trzy okrążenia toru. Imprezę ukończyło ponad 450 osób, z czego blisko setka to były osoby na wózkach. Całość środków zebranych z wpisowego zostanie przekazana na zakup busa do przewozu osób niepełnosprawnych.

Na najdłuższym dystansie zwyciężyli: Wojciech Grabiński, który pokonał 12 km w 44:23 i maratonka Agnieszka Janasiak z rezultatem 46:02.

Na dystansie krótszym – niespodzianka. Alicja Radziej przekroczyła linię mety jako trzecia z czasem 15:02, szybsi od niej byli tylko dwaj panowie!

Prawdziwymi wygranymi poznańskich zawodów są jednak osoby niepełnosprawne, do których dotrze potrzebna pomoc.

Wszyscy zebrani mieli nadzieje, że była to pierwsza, ale nie ostatnia edycja biegu „IntegRUN”.