IAAF World Indoor Tour ponownie w Toruniu!


Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych opublikowało kalendarz imprez i wykaz dyscyplin w nowej odsłonie cyklu IAAF World Indoor Tour. Po raz kolejny w cyklu znalazł się toruński Copernicus Cup. Liczymy na kolejne udane występy Polaków! 

W programie cyklu w 2018 r. znajdzie się w sumie 6 imprez. Rok temu było ich 5 - nowa lokalizacja to Madryt. Mityngi cyklu obejmą wyłącznie miesiąc luty i odbędą się w Karlsruhe (3 lutego), Düsseldorfie (6 lutego), Madrycie (8 lutego), Bostonie (10 lutego), Toruniu (15 lutego) i Glasgow (25 lutego).

W ramach mityngów mężczyźni bedą rywalizować w biegach na 60, 800, 3000/5000m, pchnięciu kulą, skoku o tyczce i trójskoku. Panie zaś w biegach na 60m ppł, 400 i 1500m, skoku wzwyż i skoku w dal. Każdy z organizatorów cyklu może włączyć do programu swojej imprezy jedną dodatkową konkurencję, także spoza programu ogólnego IAAF World Indoor Tour, ale jej wyniki nie bedą uwzględniane w ogólnym rozrachunku cyklu. 

Punkty w cyklu zdobywać będzie po 4 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej z konkurencji (z wyłączeniem dodatkowych konkurencji) w systemie 10, 7, 5 i 3 pkt. Sportowiec, który pobije rekord świata otrzyma dodatkowe 3 punkty. Do końcowego wyniku liczyć się będą 3 najlepsze starty każdego zawodnika. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zarobią po 20 tys. dolarów i otrzymają dzikie karty na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham.

Przypomnijmy, że w sezonie 2017 jedną z konkurencji cyklu - bieg na 800m - wygrała Polka, Joanna Jóźwik. Podczas Copernicus Cup w Toruniu pobiła 18-letni rekord kraju należący do Lidii Chojeckiej - 1:59:29. Liczymy na powtórkę w tym roku! Trzymamy kciuki za innych naszych reprezentantów!  

red. 

źródło: IAAF


Polecamy również:


Podziel się: