Ironman Gdynia Imprezą Roku na Pomorzu

Opublikowane w wt., 17/01/2017 - 14:51

W poniedziałek 16 grudnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. W tym roku rozdano 27 statuetek.

W kategorii Najlepszy Sportowiec nagrodzono aż dwoje laureatów. Jak na Gdynię przystało, są oni związani z wodą. Statuetki w kształcie żagli odebrali: żeglarka Hanna Dzik i pływak Mateusz Arndt. Biegacze niestety nie znaleźli się wśród laureatów.

Nie było ich również w kategorii Nadzieje Roku. Ale za to drugi raz z rzędu i trzeci w historii Gali Gdyńskiego Sportu zwycięzcą kategorii Impreza Roku został Ironman 70.3 Gdynia by Herbalife.

Impreza staje się coraz popularniejsza. W 2016 r. pierwszy tysiąc pakietów został wyprzedany w ciągu 16 minut, a na starcie stanęło około 4 000 osób. W tej chwili, na osiem miesięcy przed startem już 1806 osób opłaciło pakiety na dłuższy dystans, a kolejnych 1 000 zagwarantowało sobie start w sprincie.

- Dla nas największą nagrodą jest uznanie zawodników, mieszkańców Gdyni i władz miasta. Doskonale wiemy, że Gdynia wyznacza wysokie standardy. Jeśli w gronie tak znakomitych imprez, to właśnie nasza została tą najlepszą, to nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i zrobić wszystko, żeby za rok decyzja jury była taka sama - mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution, organizatora imprezy.

Ironman Gdynia jest nagradzany nie tylko w tym plebiscycie. Od kilku lat jest też najlepszą imprezą w podsumowaniach Akademii Triathlonu, gdzie konkuruje z najbardziej znanymi zawodami triathlonowymi w Polsce.