[AKT.] Jamajskie sprinterki na Igrzyskach w Pjongczangu?


Opublikowane w czw., 18/01/2018 - 11:35

Carrie Russell i Audra Segree z bobslejowej dwójki reprezentacji Jamajki świętują olimpijską nominację na igrzyska w Pjongczangu! 

Carrie Russell to złota medalistka lekkoatletycznych MŚ z Moskwy (2013) w sztafecie 4x100m. Dziś biegaczka kontynuuje swoją sportową karierę w bobslejach i już w drugim roku swojej przygody z tą dyscypliną wystąpi w najważniejszej imprezie sportowej globu. - To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu, tym bardziej że nie marzyłam o zostaniu bobsleistką - stwierdziła bobsleistka reprezentacji Jamajki. 

Russel dowiedziała się o olimpijskiej nominacji w trzecią rocznicę śmierci ojca. - To czyni tę moją podróż jeszcze bardziej symboliczną. Muszę podziękować temu Panu o góry za to, że pobłogosławił mnie możliwością reprezentowania mojego kraju na tym poziomie - podkreśliła Jamajka.

Nominację do jamajskiej osady zyskała też inna lekkoatletka - Audra Segree. Rekord życiowy biegaczki na 100m to imponujące 11.30 s. - Zrządzeniem losu mój sen się spełnił. Będę reprezentować swój kraj jako jedna z pierwszych kobiet - bobsleistek. Jestem przytłoczona radością z faktu, że mogę pisać historię swojego kraju. Już teraz dziękuję za to doświadczenie - podkreśliła biegaczka. 

Zarówno Carrie Russell i Audra Segree pełnią funkcję rozpychających / hamulcowych w osadzie. Możliwości startu w Igrzyskach dostąpi więc tylko jedna z nich. Pilotem olimpijskiej osady będzie Jazmine Fenlator-Victorian. 

Jamajskie bobsleistki wystąpią na zimowych Igrzyskach dokładnie 30 lat po pamiętnym występie dwóch jamajskiej czwórki męskiej na Igrzyskach w Calgary. Dudley Stokes, Devon Harris, Michael White i Chris Stokes również byli biegaczami, a historia ich przygotowań do Igrzysk w Calgary i występu na olimpijskim torze - panowie nie nie stanęli na starcie czwartego ślizgu i nie zostali sklasyfikowani - stała się tematem słynnego filmu "Reggae na lodzie".

W Calgary Dudley Stokes i Michael White wystąpili także w konkurencji dwójek, zajmując 30. miejsce. Na co stać ich koleżanki? Przekonamy się już nieabwem. XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu odbędą sie w dniach 9 - 25 lutego 2018.

red. 

źródło: Trackalerts.com

fot. pinterest


AKTUALZIACJA 14.2.2018

Występ jamajskiej osady w Pjongczangu stanął pod znakiem zapytania. Z pracy z drużyną zrezygnowała trenerka Sandra Kiriasis. Niemka, była mistrzyni olimpijska twierdzi, że została zmuszona do podjęcia takiej decyzji po tym, jak krajowa federacja postanowiła obniżyć rangę jej posady z "głównego trenera" na "analityka trasy". 

Sytuacja jest skomplikowana, bo Niemka... właścicielką jamajskiego boba. Federacja nie chce wykupić boba. "To największe rozczarowanie w mojej pracy zawodowej i całym życiu" - skomentowała Sandra Kiriasis.

Zmagania bobsleistek ruszają we wtorek 20 lutego. 

źródło: www.sportingnews.com

Polecamy również:


Podziel się: