Medale górskich MP na krótkim dystansie rozdane [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 30/05/2016 - 11:36

W minioną sobotę w Sobótce rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie. Złote medale wywalczyli Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) oraz Dominika Stelmach (RK Athletic).

Masyw Slęży jest najwyższym wzniesieniem całego Przedgórza Sudeckiego. Trasa Biegu na Slężę wynosiła ok. 5 km, a przewyższenie +530m/-35m. Uczestnicy zmagań biegi z okolic stadionu w Sobótce, drogą polną w pobliże Przełęczy pod Wieżycą i dalej żółtym szlakiem przez szczyt Wieżycy. Meta usytuowana była na Ślęży, obok schroniska. Kobiety i mężczyźni startowali osobno.

- Impreza była udana. Zabrakło tylko sekund do pobicia rekordu trasy. Ale wynik z zeszłego roku (25:28 - red) wydaje się trudny do pobicia i pewnie jeszcze będzie aktualny przez kilka lat. Cieszy nas frekwencja. Wystartowało 514 zawodników i tylko 1 nie ukończył biegu. Przybyło zwłaszcza pań. To dla nas dobra motywacja, żeby kontynuować tę imprezę - mówi Wiesław Drozdowski, organizator imprezy.

Faworytami w zakulisowych rozmowach - jak relacjonuje organizator - byli ubiegłoroczni zwycięzcy Kamil Jastrzębski oraz Danuta Woszczek. Duże szanse dawano też Dominice Stelmach. - Wśród pań te głosy były rozłożone - mówi Drozdowski.

Ostatecznie faworyt nie zawiódł i tytuł ubiegłorocznego mistrza Polski obronił Kamil Jastrzębski. Zawodnik SKB Kraśnik trasę pokonał w 25:39. Drugie miejsce zajął Krzysztof Bodurka, ze stratą 32 sekund do zwycięzcy. Na najniższym miejscu podium znalazł się Piotr Czapla z blisko minutową stratą do zwycięzcy.

Czwarta lokata, tak nie lubiana przez sportowców, przypadła dobrze znanemu z występów w górach Piotrowi Koniowi.

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Dominika Stelmach – zwyciężczyni tegorocznej edycji Wings For Life w Australii, srebrnej medalistce MP na długim dystansie ze Szczawnicy. W 2011 roku Dominika Stelmach wygrywała też zmagania na długim dystansie w Ludwikowicach Kłodzkich.

Drugie miejsce na Ślęży zajęła Łucja Wiktorowicz z wynikiem 31:31. Natomiast trzecia była Edyta Lewandowska - złota medalistka na długim dystansie ze Szczawnicy. Ubiegłoroczna mistrzyni Polski Danuta Woszczek była czwarta.

Szóstą pozycję zajęła jedna z najbardziej utytułowanej „góralek” w Polsce, Ambasadorka Festiwalu Biegowego Izabela Zatorska. Co ciekawe bieg rozgrywany był pod... jej patronatem.

23. Bieg Górski na Ślężę ukończyło 514 uczestników.