Mistrzostwa Świata Ironman pełne rekordów! Biało-Czerwoni... [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w wt., 16/10/2018 - 13:30

Niemiec Patrick Lange i Szwajcarka Daniela Ryf zdominowali weekendowe zawody na Hawajach. Oboje obronili tytuły i pobili rekordy imprezy!

Na kapitalny wynik Lange, który kontynuuje znakomitą passę Niemców w MŚ - piąte kolejne złoto po dwóch tytułach Jana Frodeno i jednym Sebastiana Kienle - złożyły się świetne rezultaty uzyskiwane na poszczególnych odcinkach: pływanie 3,86 km - 50:37, rower 180,25 km - 4:16:04 i maraton w 2:41:31.

Szczęście Patricka Lange było... potrójne. Po przekroczeniu mety oświadczył się swojej dziewczynie Julii Hoffman. I został przyjęty.

Rekord trasy rowerowej MŚ Ironman Kona - swój własny zresztą - poprawił drugi na mecie Australijczyk Cameron Wurf - 4:09:06. Podium MŚ uzupełnił Brytyjczyk David McNamee.

Daniela Ryf pobiegła za to kapitalny maraton - 2:57:05 to drugi najlepszy wynik w historii MŚ w Kona. Szwajcarka ukończyła zmagania w 8:26:18 - pierwszym w historii MŚ poniżej granicy 8h30, i po raz czwarty z rzędu (!) zdobyła złoto.

Na mecie Ryf przyznała, że etap pływacki na Hawajach był tym najtrudniejszym w jej dotychczasowej karierze i pojawiły się nawet myśli o zakończeniu rywalizacji, ale wytrwała. – To coś niesamowitego! Nie wierzę w to wszystko, co się dziś stało. Nie można się poddawać i jestem tego najlepszym dowodem – podsumowała Szwajcarka.

Druga na mecie Lucy Charles pobiła rekord trasy pływackiej – 48:14. Brązowej medalistce, Anne Haug, przypadł za to rekord trasy maratońskiej – 2:55:22. Co warte podkreślenia, Niemka debiutowała w MŚ.

Na rekordowe wyniki elity wpływ miały dogodne warunki atmosferyczne, nieczęsto spotykane w tej części świata o tej porze roku.