Polak na podium Paklenica Trail!

Opublikowane w sob., 19/05/2018 - 21:05

W małej turystycznej miejscowości Starigrad Paklenica, po raz szósty rozegrano górskie biegi na trzech dystansach: 14, 25 i 38 km. Dobry występ zanotowali Polacy.

W biegu 25-kilometrowym o 1100m przewyższeń, nazywanym przez organizatorów Green, wzięło udział 63 zawodników z 9 krajów. Mateusz Górowski, uczestnik m.in. Biegu 7 Dolin z 2015 r., zajął w tym biegu trzecie miejsce, przekraczając linię mety z czasem 3:01:35.

Zabrzański biegacz ustąpił Niemcowi, preferującemu na co dzień dłuższe dystanse Stephanowi Tassani Prellowi, który nabiegał wynik 2:53:23. Zwyciężył Słoweniec, biegacz i trathlonista Miha Skulj.

W rywalizacji mężczyzn na tym dystansie, wziął udział jeszcze jeden Polak. Zbigniew Turosz trasę w górach Welebit w Narodowym Parku Paklenica ukończył po 4 godzinach, 26 minutach i 38 sekundach. W swojej kategorii wiekowej, syn Zofii Turosz - maratonki, ultramaratonki i chodziarki, był pierwszy!

Podium pań w całości zajęły Chorwatki, a najszybszą z nich była Zrinka Deur Saric z czasem 3:31:49.

W pozostałych biegach Polacy nie brali udziału. Wprawdzie na liście 38-kilometrowego biegu Red widniała wnuczka Zofii Turosz - Iwona, która w zeszłym roku zajęła w nim drugie miejsce, ale ostatecznie nie wystartowała. Zwycięzcą tego dystansu został chorwacki biegacz Aleksandar Balazinec, który twierdzi, że wygrał, gdyż ani się nie zgubił ani mu nie dokuczał żołądek, co stanowiło już nie raz jego problem. Wśród pań wygrała Nina Becic (5:44:54).

Pełne wyniki: TUTAJ