Przez aktywność do aktywizacji. Ruszyły zapisy na Semilac Women Run


To bieg, w którym kobiety wspierają kobiety - mówi Renata Talarek, współorganizatorka Semilac Women Run. - 10 złotych z każdej opłaty startowej zostanie przeznaczone na działania związane z aktywizacją zawodową kobiet w Polsce. Dzięki temu każda uczestniczka biegu może pomóc innym kobietom wyzwolić ich wewnętrzny potencjał! - dodaje.

Semilac Women Run już 29 czerwca 2018, podczas czterodniowego święta triathlonu i sportu Super League Triathlon w Poznaniu. Rywalizacja będzie rozgrywać się na dystansie 5,4 km.

Przy wsparciu biegaczek, jesienią tego roku marka Semilac zorganizuje cykl warsztatów zawodowych oraz biznesowych dla studentek szkół kosmetycznych. Mają one pomóc młodym kobietom w wejściu na rynek pracy i ułatwić osiągnięcie realizacji zawodowej.

- Jesteśmy przekonani, że w każdej kobiecie drzemie ogromny potencjał, który pragniemy wyzwalać. Wspieramy profesjonalistki w realizacji ich kariery zawodowej, zapewniając im niezależność i możliwości rozwoju. Semilac Women Run jest częścią tej idei - mówi Bartosz Grochal, przedstawiciel marki Semilac. - To inicjatywa, dzięki której aktywne Panie będą mogły realnie pomóc w aktywizacji kobiet w Polsce. Wspólny start setek kobiet będzie wspaniałym symbolem tego, co chcemy osiągnąć - dodaje.

Rejestracja na zawody odbywa się na stronie www.i-sport.pl/SemilacWomanRun, dzięki czemu każda uczestniczka otrzymuje 21-dniowe konsultacje treningowo-dietetyczne od trenerów i-Sport. Opłata startowa wynosi 30 zł, z czego 10 zł przeznaczone będzie na wsparcie działań związanych z aktywizacją zawodową kobiet w Polsce. Uczestniczki muszą mieć przynajmniej 16 lat, a limit miejsc na bieg to 1000 osób.

Semilac Woman Run jest częścią Super League Triathlon Poznań. To czterodniowe święto triathlonu i sportu, w ramach którego w dniach 28.06 - 01.07 odbędą się m.in. Poznań Junior Triathlon, start amatorów na trzech dystansach indywidualnych i jednym drużynowym oraz eliminacje do Mistrzostw Cyklu Super League Triathlon, czyli starty najlepszych triathlonistów na świecie w ramach innowacyjnego cyklu SLT. Bieg kobiet będzie miał miejsce w piątek, zaraz po starcie gwiazd triathlonu, dzięki czemu trybuny poznańskiej Malty będą wypełnione po brzegi kibicami, a uczestniczki Semilac Women Run będą mogły pokazać swoje wsparcie tysiącom widzów.

W ramach Super League Triathlon Poznań powstał również pierwszy na świecie projekt dedykowany kobietom w triathlonie - „Kobiety na wagę złota nakręca LIV", dzięki któremu kobiety mogą nawzajem wspierać się i motywować, a także uzyskać fachową pomoc w przygotowaniach do startu w triathlonie. Finał akcji odbędzie się 1 lipca podczas SLT Poznań, gdzie na dystansie ¼ wystartuje ZŁOTA FALA kobiet. Start w biegu na dystansie 5,4 km ma być dla kobiet pierwszym krokiem przygotowań do debiutu w triathlonie w 2019 roku.

Więcej szczegółów o Semilac Women Run na stronie https://i-sport.pl/SemilacWomenRun

mat. pras


 

Polecamy również:


Podziel się: