Przyszłość koszulek parkrun


Niedawno parkrun otrzymał kolejną dostawę koszulek parkrun (jubileuszowe koszulki “milestone”, a więc przysługujące za ukończenie 10 biegów juniorskich albo 50, 100, 250, 500 biegów seniorskich bądź za 25 wolontariatów). Oznacza to, że dostawca koszulek – Tribe Sports – w pełni wykonała swoje zobowiązanie do dostarczenia 100 000 bezpłatnych koszulek parkrun, licząc od początku nawiązania współpracy w 2015 roku. Korzystając z okazji parkrun chciałby bardzo podziękować firmie Tribe Sports za przyczynienie się do niezwykłego rozwoju inicjatywy parkrun na całym świecie, zarówno poprzez dostarczenie koszulek jubileuszowych, jak i rozwój, produkcję i sprzedaż koszulek parkrun “apricot”. 

Pod koniec 2014 roku liczba zamówień bezpłatnych koszulek parkrun przeszła najśmielsze oczekiwania. W sumie było 35.000 osób na całym świecie, które zapracowały na koszulki, a liczba ta rosła o kolejne 2.000 w każdym miesiącu. W tej sytuacji nawiązaliśmy współpracę z Tribe Sports, dzięki której byliśmy nadal w stanie dostarczać wszystkim należne im koszulki parkrun. Firma dodała również od siebie dodatkową koszulkę za 25 wolontariatów – do tej pory otrzymało ją już ponad 20.000 uczestników na całym świecie.

Obecnie każdego miesiąca aż 6.000 osób kończy swój konkretny bieg parkrun, dzięki któremu spełnia warunek do otrzymania bezpłatnej koszulki. Tak niesamowity popyt na koszulki spowodował, że Tribe Sports nie jest dalej w stanie w pełni go spełniać. Postanowiliśmy więc, że Tribe Sport nadal będzie produkował i dostarczał koszulki “morelowe” (apricot) w najbliższym czasie, natomiast przestanie być dostawcą koszulek jubileuszowych.

Wierzymy jednak w przyszłość koszulek parkrun.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób otrzymanie koszulki parkrun jest spełnieniem pewnego marzenia. Koszulka potwierdza niesamowite osiągnięcia i wytrwałość uczestników. Dlatego parkrun podjął decyzję, że od tej pory to wyłącznie parkrun będzie zajmował się dostarczaniem koszulek dla uczestników. Obecnie parkrun jest na końcowych etapach rozmów z producentem koszulek i niedługo zostanie złożone stosowne zamówienie.

Będzie to możliwe głównie dzięki znacznej sprzedaży koszulek “morelowych” (apricot), z których dochód może być całkowicie przeznaczony właśnie na rozwój parkrun oraz dostarczanie darmowych koszulek.

Pełną kolekcję odzieży “morelowej” (apricot) możecie znaleźć TUTAJ.

Pełny oficjalny komunikat na temat przyszłości koszulek parkrun (t-shirty “milestone” a więc 10, 50, 100, 250, 500 oraz wolontariacka 25) znajdziecie TUTAJ.

źródło: parkrun Polska

Polecamy również:


Podziel się: