Rekord trasy w Laveredo. Polka 4. w Cortina Trail! [ZDJĘCIA]

Opublikowane w sob., 25/06/2016 - 14:46

Jubileuszowa 10. edycja Lavaredo Ultra Trail zakończyła się efektownie, bo z nowym rekordem trasy.

Andy Symonds, Brytyjczyk mieszkający we Francji, wygrał bieg z czasem 12:15:06 i nazwał swoje osiągnięcie „pierwszym dużym zwycięstwem w biegu ultra”. Nie jest to jednak jego pierwsze zwycięstwo w biegach na długim dystansie - w tym roku już po raz trzeci staje na najwyższym stopniu podium. Zajmował też czwarte miejsce w Transvulcanii i piąte Transgrancanarii. Jest również dwukrotnym zwycięzcą 8-etapowego TransAlpine.

Co ciekawe, na start Symonds jechał z przygodami. Strajk kontrolerów lotniczych skutkował odwołanym lotem i opóźnieniami. Sprawy nie ułatwiało także nerwowe wyczekiwanie doniesień z postępów w głosowaniu nad Brexitem. Jednak gdy już pojawił się na starcie, skupił się na biegu i objął prowadzenie zanim dobiegł do pierwszego punktu kontrolnego. Nie oddał go już do końca wyścigu.

Także drugi na mecie, Gediminas Grinius uzyskał czas poniżej poprzedniego rekordu trasy. Bieg zakończył z rezultatem 12:23:06. Podium dopełnił Bask Javi Dominguez (12:36:45), trzeci zawodnik UTMB w 2013 r.

Wśród pań zwyciężyła Andrea Huser. Kolarka, triatlonistka, zwyciężczyni TDS, druga zawodniczka Eiger Ultra i MIUT, metę LUT przekroczyła z czasem 14:32:39. W klasyfikacji open zajęła 19. miejsce.

Za nią przybiegła Uxue Fraile. Druga zawodniczka UTMB i zwyciężczyni UTMF, metę LUT przekroczyła z czasem 15:13:10. Podium dopełniła Fernanda Maciel z czasem 15:20:57.

Polacy jeszcze biegną. W ostatnim przed metą punkcie kontrolnym najwyżej w klasyfikacji znajdowali się Michał Jochymek i Michał Linkowski.

W krótszym Cortina Trail zwycięzcą został Słoweniec Sebastian Zarnik (4:47:03). Wśród Polaków najszybciej z 47-kilometrową trasą poradził sobie Andrzej Witas z Krakowa, który z czasem 5:51:38 zajął 33. miejsce.

W rywalizacji pań tuż za podium znalazła się Viola Piatrouskaya z Warszawy. Viola uczestniczy razem z Kamilem Leśniak w projekcie Korona Gór Polskich, w ramach którego bije rekordy na polskich szczytach. Jest także biegaczką na orientację i uprawia wspinaczkę. W Cortina Trail uzyskała czas 5:58:54 . W klasyfikacji generalnej zajęła 40. miejsce. Bieg wygrała Hillary Allen (5:15:56)

Pełne wyniki: TUTAJ