Rekordy na Halowych MP Weteranów! [FOTO]

Opublikowane w pon., 27/02/2017 - 12:03

W weekend w Toruniu rozegrano 26. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Poziom zmagań był wysoki. Padło aż 30 halowych rekordów kraju i 41 najlepszych wyników w historii imprezy.

Biegu na 60m kobiet zwyciężyła halowa rekordzistka Polski w kategorii K35 Aneta Grot. Zawodniczka RKS Łódź uzyskała czas 8.12. Biegaczka do swojej kolekcji dołożyła też złoto w biegu na 200m z czasem 26.29.

Złoto na dystansie 60m wywalczyła również rekordzistka kraju, tyle że w kategorii K40, warszawianka Joanna Balcerzak. Uzyskała wynik 8.08. Zawodniczka również popisała się dubletem, wygrywając bieg na 200m w swojej kategorii. Wynik 26.44 jest nowym rekordem Polski weteranów.

Kolejne złoto na 60m do swojej kolekcji dołożyła Ewa Bartosik – rekordzistka w kategoriach K55, K60 i K65. Startując w Toruniu w tej ostatniej kategorii, uzyskała czas 9.39. Dodajmy, że wyniki w kategoriach K40 i K65 na 60m to nowe rekordy Halowych Mistrzostw Polski.

W kategorii K80 zwyciężyła Janina Rosińska z Pabianic (rocznik 1936 - red), która uzyskała czas 12.06. W swojej kategorii biegaczka nie miała rywalek. Wynik ten prawdopodobnie uznany zostanie uznany za halowy rekord Polski. Wcześniejsze najlepsze wyniki w tej konkurencji wśród kobiet kończyły się na kategorii K75. Zresztą w grupach K70 i K75 najlepsze wyniki należały do pani Janiny.

Wśród sprinterów nie zawiódł rekordzista Polski w kategorii M35 Daniel Kossowski, który zdobył złoty medal w biegu na 60m z czasem 7.05. Wynikiem tym wyrównał swój halowy rekord kraju oraz pobił rekord Halowych Mistrzostw. Radomianin wygrał też bieg na 200m z czasem 22.92, co jest nowym halowym rekordem Polski w tej kategorii.

Również w Toruniu do listy rekordzistów mistrzostw zapisał się Igor Jaworski, który zdobył złoty medal w kategorii M40 z wynikiem 7.39. Kolejny tytuł wywalczył zakopiańczyk Wojciech Seidel, który zwyciężył z czasem 8.22 w kategorii M65.

Bohaterem został Józef Jędrusik który w kategorii M75 wywalczył dwa złota i dwa halowe rekordy Polski! W biegu na 60m wygrał z czasem 9.35, czym poprawił krajowy halowy rekord w swojej grupie wiekowej. Dodatkowo biegacz z Sosnowca zdobył też złoto w biegu na 200m z z równie rekordowym rezultatem 33.79. Najstarszym sprinterem, był Kazimierz Bułczyński (rocznik 1930 - red) z Koszalina który zdobył złoto w kategorii M85 z wynikiem 11.48.

Pełne wyniki: TUTAJ