Ultra Sowa – jest trasa


Opublikowane w śr., 14/02/2018 - 09:08

W biegowym kalendarzu biegów ultra na rok 2018 pojawiła się nowa impreza - Ultra Sowa. Organizatorzy planuję 53-kilometrową trasę ze startem i metą na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Sudety w Bielawie. – Przewyższenie przekroczy 2050 m, a na szczyt Wielkiej Sowy (1015 m) zawodnicy wbiegną dwukrotnie – zapowiadają. Start 22 lipca.

– Góry Sowie dają wiele możliwości to tego aby poprowadzić trasę ciekawie, a długi dystans sprawia że da się pobiec w najciekawsze miejsca.

Na dobry początek mamy więc odcinek wiodący podnóżem sowiogórskiego masywu i na przełaj w górne partie Ciemnego Jaru, pod Trzy Buki, a potem na główny grzbiet i przez Bielawską Polanę na Kalenicę (964 m). Potem to co w Górach Sowich najpiękniejsze - przez Przełęcz Jugowską i Kozie Siodło na Wielką Sowę. Przygotujcie się na niekończący się szpaler oklaskujących Was kibiców i turystów.

Potem w dół w kierunku Przełęczy Walimskiej i trawersem, nad Walimiem i Rzeczką, przez Małą Sowę (972 m) ponownie na najwyższy szczyt Gór Sowich. Znów w dół, do Sokolca i w kierunku Lisich Skał.

Szlak pierwszych kilometrów naszego biegu ponownie spotkamy na Koziej Równi (930 m), a rozstaniemy się z nim na Przełęczy Jugowskiej, skąd będziemy się już obniżać w stronę mety. To oczywiście nie oznacza, że podbiegów nie będzie. Będą, a na wypłaszczeniu przez jeziorem i metą będziecie całować ziemię, choć niektórzy mogą już mieć problemy aby wstać z kolan.

Ultra Sowa będzie towarzyszyć kolejnej edycji cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Tego samego dnia odbędzie się więc w Bielawie 3. Półmaraton Górski Kalenica i bieg górski na 12 km zaliczane do klasyfikacji generalnej RWSB, a dodatkowo, na ultrasów, czeka pierwsza edycja Ultra Sowy.

Więcej informacji: http://cykl.superbieg.pl

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się: