Wielkie Odkrywanie Małopolski. Docenione bieganie!

Opublikowane w śr., 11/10/2017 - 10:58

Znamy wyniki 18. plebiscytu Gazety Krakowskie, woj. małopolskiego i Małopolskiej Organizacji Turystycznej, pn. Wielkie Odkrywanie Małopolski. Wśród laureatów nie zabrakło sportowych, a w tym roku także biegowych akcentów.

W kategorii na „Wydarzenie Roku” zwyciężył 12-godzinny Bieg Sztafetowy w Bochni. Uczestnicy zjeżdżają aż 212 metrów pod ziemię do zabytkowej kopalni soli, by ścigać się przez pół doby. Bieg odbywa na liczącej 2400 metrów pętli, prowadzącej podziemnymi korytarzami. Sztafeta zadebiutowała w 2005 roku, rok wcześniej ustanowiono tam Rekord Guinnessa w półmaratonie na największej głębokości.

Bocheńskie zawody cieszą się dużym zainteresowaniem biegaczy. W tym roku w losowaniu brało udział 119 ekip, z czego tylko 42 mogły liczyć na łut szczęścia. Łącznie limit wynosi 65 drużyn liczących po czterech biegaczy (260 osób). Organizatorzy m.in. zastrzegają sobie prawo zaproszenia ekip z miejsc 1-5 z poprzednio roku.

W plebiscycie bocheński bieg „pokonał” m.in. Targ Bożonarodzeniowy w Krakowie (drugie miejsce) i wystawę klocków Lego w Jordanowie (najniższy szczebel podium).

- Ta nagroda to dla nas duża nobilitacja. Bardzo się cieszymy, że impreza, którą tworzymy już 13 lat została dostrzeżona. Widać, że wpisaliśmy się kalendarz najważniejszych wydarzeń w Małopolsce. Sztafeta stała się rozpoznawalna nie tylko w regionie - powiedział nam Tomasz Głód. Dodał, że kolejna edycja odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018. Warto już zarezerwować termin.

W kategorii „Niezwykłe Miejsce” zwyciężyła Gmina Rytro, znana dobrze uczestnikom Biegu 7 Dolin, zwłaszcza tym startującym na dystansie 64 km. Przypomnijmy, że właśnie tu, przy Hotelu Perła Południa festiwalowi ultrasi zaczynają swoją beskidzką przygodę. Przez Rytro przebiegają też uczestnicy koronnego dystansu 100 km.

Gratulujemy wyróżnienia mieszkańcom i władzom Gminy Rytro! Przypominamy, ze kolejna edycja Biegu 7 Dolin i samego Festiwalu Biegowego już 8 września 2018 r.