Xavier Thevenard znowu wygrał OCC. Najlepszy Polak...

Opublikowane w pt., 26/08/2016 - 11:40

Xavier Thevenard ma już bogatą kolekcję zwycięstw w Chamonix. W 2010 r. wygrał CCC, dwa lata temu był najszybszym zawodnikiem TDS. Dwukrotnie stawał też na najwyższym stopniu podium UTMB. Ostatni raz - przed rokiem.

W tym roku nie zdecydował się na obronę tytułu ze względu na cykl przygotowań do Ultra Trail Mount Fuji. Wystartował jednak w krótszym, 55-kilometrowym OCC i znowu wygrał. Do Chamonix wbiegł na pierwszym miejscu z czasem 5:28:37.

Na drugim miejscu znalazł się El Morabity. Specjalista od biegów pustynnych, czterokrotny zwycięzca Maratonu Piasków, bez problemu zamienił piasek na Alpy i metę przekroczył z czasem 05:43:48, o 25 sekund wyprzedzając lidera wczesnego etapu biegu Thimbauta Baroniana. El Morability został pierwszym Marokańczykiem i pierwszym zawodnikiem z Afryki na podium tego biegu.

Wśród Polaków, najszybciej pokonał trasę Łukasz Wawrzyniak, który z czasem 7:50:34 zajął 67. miejsce.

Wśród pań triumfowała Mercedes Arcos Zafra, która w 2013 zajmowała drugie miejsce na trasie CCC. Hiszpanka prowadziła przez cały dystans. Na mecie z czasem 6:54:13 wyprzedziła dwie Włoszki: Laurę Crivelli (7:34:06) i Sonię Locatelli (7:34:19).

Najwyżej sklasyfikowaną Polką została Anna Sławska, która z czasem 10:17:23 zajęła 64. miejsce.

Na 101-kilometrową trasę o 6100 metrach przewyższeń wybiegli już uczestnicy CCC. Jednak największe emocje czekają nas za kilka godzin, gdy o 18:00 wystartują zawodnicy UTMB.