Znamy zwycięzców Triady Biegowej w Warszawie

Opublikowane w pon., 13/11/2017 - 14:11

Warszawska Triada Biegowa w swoich liczbach robi ogromne wrażenie. Łącznie we wszystkich imprezach wystartowało w tym roku blisko 29 000 osób! Jednak tylko niecały tysiąc  ukończyło wszystkie biegi. W tym roku po raz pierwszy stworzono klasyfikacje dla najbardziej konsekwentnych.

W samym tylko 29. Biegu Niepodległości na mecie zameldowała się rekordowa liczba  15 014 uczestników. Łącznie 9 700 osób rywalizowało na dwóch dystansach 5 i 10 km podczas 27. Biegu Powstania Warszawskiego. Cały cykl rozpoczął Biegu Konstytucji 3 maja, gdy na mecie zjawiło się 4960 biegaczy.

Przed listopadowym biegiem szansę na ukończenie Warszawskiej Triady Biegowej w klasyfikacji 5-5-10 miały 563 osoby. Natomiast na dystansie „5-10-10” było to 1373 biegaczy.  Dla  zwycięzców w klasyfikacji generalnej przewidziano nagrody. Pod uwagę brano łączny czas uzyskany we wszystkich trzech biegach.

Ostatecznie w pierwszej z kategorii sklasyfikowanych zostało 301 uczestników, w tym 138 kobiet. W drugiej 634 osoby, z czego 141 to panie. Historycznymi zwycięzcami pierwszej edycji tego oryginalnego Grand Prix zostali odpowiednio Maciej Badurek i Marta Zalewska oraz Kamil Jastrzębski i Anna Łapińska.

Klasyfikacja wynagradza wytrwałość biegaczy. Jedna ze zwyciężczyń triady – Marta Zalewska, Bieg Konstytucji ukończyła na piętnastej pozycji (21:26), w Biegu Powstania Warszawskiego uplasowała się na jedenastym miejscu z czasem 21:28, natomiast w Biegu Niepodległości była 70., z rezultatem 43:38. Za rok o zwycięstwo powinno być jednak trudniej.