3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – już 8900 chętnych!

Opublikowane w śr., 05/10/2016 - 12:16

Zakończyły się zapisy internetowe do 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Chęć udziału w imprezie wyraziło blisko 8900 uczestników, z czego 2680 stanowią kobiety. Uczestnicy powalczą m.in. o punkty Ligi Festiwalu Biegowego.

Numery startowe nadane ma już 7680 osób. Zdecydowaną większość uczestników stanowią Polacy, ale wśród zgłoszonych nie brakuje biegaczy z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Węgier, Portugalii czy też Kenii.

Osoby które chcą jeszcze wystartować,mogą zgłosić się w biurze zawodów w dniach 14 oraz 15 października i wnieść opłatę (gotówką) w wysokości 100 zł. Dodajmy, że limit uczestników tegorocznej edycji wynosi 10 000 uczestników.

Rok temu zmagania w królewskim półmaratonie ukończyło 5 836 osób, co stanowi rekord frekwencji imprezy. Zwyciężyli Kenijczyk Elvis Kipkoech z czasem 1:02.45 oraz Monika Stefanowicz z wynikiem 1:12.47. Najlepszym z Polaków był Maciej Badurek, który zajął 13. miejsce z wynikiem 1:07.53.

Dodajmy, że w maju tego roku inna impreza zaliczana do „Królewskiej Triady Biegowej” pobiła swój rekord frekwencji. Chodzi o 15. PZU Cracovia Maraton, w którym uczestniczyło o 170 uczestników więcej niż przed rokiem (zmagania ukończyło 5548 osób). Czy półmaraton podtrzyma dobrą passę? Przekonamy się wkrótce.

Cracovia Półmaraton wystartuje 16 października o godz. 11:00 z ul. Stanisława Lema. Meta, tak jak rok temu, znajdować będzie się w hali TAURON Arena.

Biuro zawodów znajdować się będzie w Tauron Arenie Kraków i czynne będzie 14 października od godziny (od 16-21), 15 października ( od 10-20) oraz w dniu zawodów ( od 7-9).

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2016/17 w klasyfikacji „Klasyfikacja Najlepszy Maratończyk”.