Półmaraton Ślężański odbudowuje frekwencję. Korona czyni cuda?

Opublikowane w ndz., 25/03/2018 - 08:40

Ponad 4000 osób pobiegło w 11. PANAS Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce. Zwyciężyli Tomasz Grycko (1:08:12) i Tetyana Vernygor z Ukrainy (1:18:48).

Wyższa o ponad 300 osób frekwencja – choć wciąż o ponad 400 osób niższa niż rekord z 2015 r. - to w dużej części zasługa Korony Półmaratonów Polskich. Bieg w Sobótce powrócił do cyklu po rocznej przerwie, choć na specjalnych warunkach. W ramach cyklu utworzono tzw. Złotą Koronę, która ślężańskiej połówki nie obejmuje. Powodem jest kolizja terminów z Półmaratonem Warszawskim.

Półmaraton Ślężański znów w Koronie Półmaratonów Polskich. Ale…

Tradycyjnie uczestnicy ruszyli z Rynku Sobótki, aby okrążając Ślężę zmierzyć się ze słynnym podbiegiem na przełęcz Tąpadła. Finiszowali przy sali sportowej Gimnazjum Gminnego.

W biegu mężczyzn ciekawy pojedynek stoczyli… wojskowi – Tomasz Grycko i Łukasz Kujawiński. Do 20. kilometra panowie biegli ramię w ramię, ale na finiszu to ten pierwszy zachował więcej sił. Ostatecznie wypracował 17-sekundową przewagę. Podium uzupełnił Marokańczyk Abderrahim Elasri.

Bieg Pań to popis Ukrainki Tetyany Vernygor. Drugą na mecie Wiolettę Paduszyńską wyprzedziła aż o minutę i 17 sekund. Na najniższym stopniu stanęła Ewelina Paprocka.

Ponad 21-kilometrową trasę ukończyło w sumie 4078 z 4087 osób, które stanęły na starcie. Finiszerom przypominamy, że swój wynik mogą wpisać do tabel Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk". Finałowe biegi cyklu - Koral Maraton i półmaraton - odbędą się we wrześniu w Krynicy-Zdroju podczas 9. Festiwalu Biegowego.

Organizatorami biegu byli Miasto i Gmina Sobótka; Klub Biegacza Sobótka; Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sobótce; Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu.