Rekordowy Półmaraton Słowaka. Seniorka nie do zdarcia!

Opublikowane w ndz., 11/06/2017 - 13:06

Ponad 3200 zapisanych w ledwie 22 godziny, 2702 na starcie i 2682 osób na mecie - to najważniejsze liczby 11. Hunters Grodziskiego Półmaratonu "Słowaka" w Grodzisku Wielkopolskim, który w piątej z rzędu edycji zanotował kolejny rekord frekwencji! Z upałem najlepiej poradzili sobie Patrycja Talar i Krzysztof Szymanowski.

Na pokonanie 21,097 km Krzysztof Szymanowski potrzebował 1:14:04 od startu. Drugi Marcin Zagórny stracił 17 sekund. Podium uzupełnił Przemysław Fornalik, z ponad dwuminutową stratą do zwycięzcy.

Bieg pań wygrała Patrycja Talar - 1:23:30. Polka stoczyła zaciętą walkę z Czeszką Petrą Pastrorovą - na mecie biegaczki dzieliły tylko 3 sekundy! Na najniższym stopniu podium stanęła Sylwia Telatyńska (1:27:25).

Ogromne brawa zebrała Janina Rosińska - rocznik 1936! Bieg ukończyła w czasie 3:35:07. Gratulujemy!

Pełne wyniki: TUTAJ

Dopisali kibice i mieszkańcy miasta, dla których półmaraton to jedno z najważniejszych wydarzeń w mieście w ciągu roku. Była parada orkiestry, przejazdy historycznych pojazdów.

11. Hunters Grodziskiego Półmaratonu "Słowaka" zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "najlepszy maratończyk". Finał cyklu we wrześniu w Krynicy. Szczegóły poniżej.