Festiwal w Koszycach. "Słowaccy biegacze lubią łączyć sport z zabawą"


Przez 3 dni, od piątku do niedzieli, Festiwal Biegowy w Krynicy i nasz partnerski Klaster Aktywnej Turystyki promują się podczas targów Maratonu Koszyce w Słowacji, najstarszego biegu maratońskiego w Europie, mającego już 94-letnią tradycję.

Krótko po rozpoczęciu expo nasze stoisko odwiedził Ladislav Maras, jedyny słowacki ambasador Festiwalu Biegowego. W niedzielę wraz z przyjaciółmi wystartuje w koszyckim półmaratonie.

- Super, że przyjechaliście do Koszyc, to tylko 140 kilometrów od Krynicy i warto zachęcić Słowaków, by jeszcze tłumniej odwiedzali Perłę Beskidu Sądeckiego - ucieszył się na nasz widok.

Sam Ladislav rok w rok przywozi na Festiwal Biegowy grupę 40-50 rodaków, wielu z Koszyc, którzy startują w najróżniejszych biegach, od tych najkrótszych po Bieg 7 Dolin. Maras jest w Krynicy od pierwszej edycji Festiwalu, a po kolejnej został jego ambasadorem.

- Słowaccy biegacze lubią łączyć sport z zabawą. Często przyjeżdżają w sobotę, przez 2 dni startują w kilku biegach, a potem imprezują, do czego w Krynicy są podczas Festiwalu świetne warunki i doskonałe towarzystwo innych biegaczy - tłumaczy Ladislav Maras.

- Ja najczęściej wybieram Koral Maraton albo półmaraton, na ultra w górach jestem już za stary - śmieje się, bo ma dopiero 54 lata. W tym roku biegacz z Preszova mógł być w Krynicy nieco krócej, wybrał więc bieganie bardziej towarzyskie. Wziął udział w Biegu w Krawacie, Biegu Nocnym i na dystansie 3 km.

- W przyszłym roku znów obowiązkowo stawię się w Krynicy, nie mogę się już doczekać otwarcia zapisów - deklaruje Ladislav Maras. Rejestracja na Festiwal Biegowy 2018 rusza już w poniedziałek, 2 października.

Niebawem ciekawostki z Koszyc. 

Piotr Falkowski

Polecamy również:


Podziel się: