GP Małopolski: Czerwiński i Albrycht wygrywają w Lipinkach [WYNIKI]

Opublikowane w sob., 21/10/2017 - 20:37

Za nami 11. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach, wieńczący zmagania w sezonie 2017 Grand Prix Małopolski.

Bieg w Lipinkach upamiętnia postać zasłużonego trenera i założyciela ULKS Lipinki. Wychowankami klubu są m.in. płotkarz Dominik Bochenek, sprinterka Jolanta Wójcik czy potrójny mistrz kraju z 2016 r. w biegach ulicznych Szymon Kulka. Ten ostatni nie miał okazji współpracować z trenerem Świerzowskim, ale nie byłoby jego sukcesów bez wcześniejszej pracy pana Kazimierza.

Mimo niepewnej aury, wystartowało blisko 250 zawodniczek i zawodników - o blisko 50 więcej niż przed rokiem. Cała impreza (biegali także juniorzy) zgromadziło blisko 350 uczestników.

Dopisali też kibice.

Biegano tradycyjnie na dystansach 5 i 10 km - krótszym dla pań i juniorów, dłuższym dla panów. Trasa od ubiegłego roku ma atest PZLA, co tylko dodało charakteru zmaganiom. W tym roku na start tutaj zdecydował się m.in. Adam Czerwiński z Krakowa, były średniodystansowiec Wawelu Kraków, a dziś etatowy triumfator biegów do 10 km rozgrywanych pod Wawelem. Łączony start i nagrody finansowe dla zwycięzców - po 600 zł dla seniorów i 300 zł dla juniorów (!) - zapewniły dodatkowe emocje.

Memoriał poprowadził trener Tomasz Świerzowski, brat Kazimierza. Sygnał do startu dał Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy. Warunki do szybkiego biegania były dobre - ok. 13-14 stopni Celsjusza, choć przeszkadzać mogła wysoka wilgotność powietrza.

Adam Czerwiński nie pozostawił złudzeń i w pięknym stylu wygrał memoriałowe zawody. Trasę pokonał w 31:52, o pół minuty szybciej niż Hubert Wierdak z Korczyny (32:24). Trzeci był przedstawiciel gospodarzy z Gminy Lipinki - Tomasz Pociecha z Krygu (32:26).

Czwarte miejsce wywalczył Ambasador Festiwalu Biegów Ignacy Domiszewski (33:01). Osiemnaste miejsce zajął Prezes ULKS Lipinki - Bartosz Świątkowski (38.57).

Bieg pań wygrała - zgodnie z oczekiwaniami - triumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (17:55). Pani Katarzyna odbiła sobie ubiegłoroczny start, w którym przegrała z Katarzyna Broniatowską. Druga była Kamila Hayder z Krakowa (18:22), trzecia zaś... chodziarka, olimpijka z Rio de Janeiro Paulina Buziak-Śmiatacz.

W biegach juniorów wygrywali biegacze UKS Tiki-Taka Kolbuszowa - Marzena Węgrzyn i Szymon Zięba.

W kategorii Małżeństw bezkonkurencyjni byli Katarzyna i Jacek Chowaniec z Sądeckiej Grupy Biegowegej (sklasyfikowano w sumie 17 par). W nagrodę otrzymali kolację z jednej z gorlickich restauracji. W nowych w Lipinkach kategoriach służb mundurowych wygrywali Kamila Hayder i Marcin Górka.

Pełne wyniki: TUTAJ

11. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach był ostatnią eliminacją cyklu Grand Prix Małopolski w sezonie 2017 r. Niebawem opublikujemy tabelę końcową. Ogłoszenie oficjalnych wyników i rozdanie nagród nastąpi tradycyjnie 31 grudnia w Gorlicach. Już teraz zapraszamy Was na Bieg Sylwestrowy.