Blood Brothers. Bracia Brownlee i innowacyjne testy krwi


Sterowanie organizmem sportowca od środka w celu poprawy wyników. To brzmi jak kolejny news ze świata dopingu, ale firma Werlabs ma nieco inne podejście do sprawy.

Szwedzi, przy współpracy ze słynnym triathlonowym rodzeństwem z Wielkiej Brytanii, Alistair i Jonny Brownlee, opracowali nowatorskie testy krwi. Jak twierdzą naukowcy, wyodrębniono markery, które pozwalają jeszcze dokładniej poznać wpływ wysiłku fizycznego na ciało sportowca.

Zdaniem badaczy, nowe testy pozwalają na jeszcze szersze zrozumienie organizmu, umożliwiając przejęcie kontroli nad zdrowiem i możliwościami fizycznymi sportowca. – Ekscytuje nas możliwość monitorowania parametrów krwi topowych sportowców, takich jak bracia Brownlee. Intensywny trening wpływa na pracę większości głównych organów ciała, co z kolei może wpłynąć na wydajność całego organizmu – powiedziała dr Linnea Haggård z Werlabs.

– Chcemy, by ludzie wiedzieli więcej – podkreśla dyrektor zarządzając Werlabs, Will Stoddart.

Bracia Brownlee nie mają wątpliwości, że nowe testy przyniosą wiele korzyści sportowcom, i nie tylko. – By przetrwać to wszystko, co fundujemy sobie podczas przygotowań, musimy być w szczytowej kondycji. Wspólnie z Werlabs opracowaliśmy testy, które obejmują ponad 30 parametrów krwi. Możliwość zaglądnięcia do wnętrza organizmu, zobaczenia tego co się tam dzieje, jest bardzo interesująca – powiedział Alistair Brownlee, dwukrotny Mistrz Olimpijski w Triathlonie (2012 i 2016).

Co ciekawe, testy sygnowane przez braci Brownlee (Brownlee Performance Package) są już dostępne na rynku. W Wielkiej Brytanii, gdzie trafiły w pierwszej kolejności, wyceniono je na 139 funtów (ok 650 zł).

Więcej informacji: TUTAJ

red.

źródło: www.endurancebusiness.com


Polecamy również:


Podziel się: