Koral Maraton: Małżeństwo na podium!


Bohaterami tegorocznego Koral Maratonu zostali Rafał i Lidia Czarneccy z Bliżyna. Zabiegane małżeństwo uplasowało się na drugich miejscach w swoich kategoriach open. Radość na mecie była więc podwójna.

Rafał Czarnecki jest ubiegłorocznym zwycięzcą krynickiego maratonu. Po zaciętym pojedynku pokonał wówczas Kenijczyka Joela Meina Mwangi, przekraczając metę z czasem 2:39:43. Tym razem musiał uznać wyższość innego zawodnika z Afryki, Kimutaia Willyego Korira. Mimo że uzyskał lepszy rezultat niż rok temu - 2:37:35 - to jednak był drugi.

– Nie czuję niedosytu. Nie brakowało dużo do wygranej, ale jestem bardzo zadowolony z tego biegu. Dodatkowo żona też stanęła na podium. Jest więc co świętować. Po raz kolejny też udało mi się wygrać z jakimś zawodnikiem z Kenii (Karim Knemoi był trzeci – red. Mam już za sobą cztery wygrane maratony. Można powiedzieć, że to drugie miejsce to najgorszy wynik w sezonie. Każdy chciałby mieć takie zmartwienia! – powiedział nam Rafał Czarnecki.

W tym roku biegacz z Bliżyna wygrał 3. Gdańsk Maraton, z wynikiem 2:24.32. Był też najlepszy w 5. Maratonie Lubelskim, z rezultatem 2:37.28 i Maratonie Tarnobrzeg, z czasem 2:34:42.

W ubiegłym roku w Krynicy Lidia Czarnecka startowała w półmaratonie, zajmując siódme miejsce wśród pań, z wynikiem 1:36:08. Wracając z Tylicza do Krynicy-Zdroju nie wiedziała, że w tym momencie jej druga połowa walczy o wygraną. Tym razem to Rafał musiał poczekać na małżonkę na słonecznym deptaku. Zawodniczka na metę wbiegła z czasem 3.22:12, tracąc do zwyciężczyni Kenijki Hellen Kimutai blisko 10 minut.

– Bardzo mnie satysfakcjonuje druga lokata. Raczej nie miałam szans do dogonienia Kenijki. Dla mnie to dopiero drugi maraton w tym roku. Podczas Maratonu Lubelskiego byłam trzecia z wynikiem 3:17:52. Chyba ten dystans najlepiej mi wychodzi. Cieszę się też, że razem stanęliśmy na podium. Oczywiście podczas biegu jest czas, żeby pomyśleć jak druga połowa radzi sobie na trasie – mówiła nam w Krynicy Lidia Czarnecka.

Małżeństwo zdradza, że Koral Maraton nie był ich ostatnim wspólnym starterem w tym roku. Kibice zobaczą ich jeszcze jeszcze na królewskim dystansie w Toruniu. Rafał Czarnecki walczyć będzie natomiast będzie także w Katowicach. Już raz wygrał w tamtej imprezie.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: