Audioprzewodnik na Bieg Powstania Warszawskiego

 

Audioprzewodnik na Bieg Powstania Warszawskiego


Opublikowane w pt., 19/07/2013 - 09:47

Audioprzewodnik na Bieg Powstania Warszawskiego

27 lipca podczas 23. Biegu Powstania Warszawskiego zapewnie wielu zawodników będzie miało na uszach słuchawki. Czy audioprzewodnik po trasie biegu, którzy proponują organizatorzy, wyprze muzykę z odtwarzaczy uczestników? 

Audioprzewodnik ma formę pliku w popularnym formacie ?mp3?. Ma też różną długość, zależną od wybranej trasy (przypominamy, że bieg będzie rozgrywany na 5 i 10 km).

Wprowadzenie do pozycji jest dziełem dziennikarza sportowego i wolontariusza Muzeum Powstania Warszawskiego Michała Pola. Przez dalszą część przewodnika prowadzi już lektor, który mówi nam, jakim tempem powinniśmy biec, przypomina o regulacji oddechu, ale przede wszystkim szkicuje historyczny rys trasy biegu i przypomina działania powstańcze, jakie miały tu miejsce w 1944 roku.

Pierwszym historycznym miejscem, o którym mówi lektor, jest Kościół Jana Bożego. Po historycznej retrospekcji narrator mobilizuje nas do trzymania tempa, by po chwili przypomnieć historię ulicy Franciszkańskiej. Na wysokości Sądu Najwyższego przypomina o oddechu i opowiada o pomniku Powstania Warszawskiego. Ponieważ poszczególne lokalizacje dzieli krótszy lub dłuższy dystans, przewodnik zawiera też fragmenty muzyczne, dostosowane do wybranego tempa biegu.

Audioprzewodnik Powstania Warszawskiego można pobrać legalnie i zupełnie za darmo na stronie www.jiwok.com ? partnerskiej firmy powstańczego biegu, a także na stronach Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Plik można pobierać dowolną ilość razy.

Aby to zrobić należy podać adres e-mail, na który zostanie przesłany link do pliku. Następnie należy określić dystans, na jakim biegniemy i jeden z trzech czasów, w którym chcemy ukończyć bieg. ? Wszystko odbywa się w prosty sposób, bez żadnych problemów ? mówi Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodaje, że przewodnik znakomicie nadaje się także na treningi czy spacery na trasie powstańczego biegu.

Przewodnik pobierzesz ze stron:
http://www.jiwok.com/pl/bieg-powstania-warszawskiego
http://www.wosir.waw.pl/
http://www.1944.pl/

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce