Aktualności Biegająca Polska i Świat

Pierwsza w tym roku edycja Runmageddonu w Twierdzy Modlin okazała się zimowa tylko według kalendarza. Wysoka jak na luty temperatura, brak śniegu i przeświecające spomiędzy chmur słońce ułatwiały zadanie w sumie ponad 2100 uczestnikom. Życia nie uprościli im jednak autorzy tras, którzy 8 km Rekruta i 21 km Hardcora poprowadzili terenami Twierdzy i okolic, pełnymi krótkich lecz bardzo stromych, nieraz karkołomnych podejść i zbiegów. Do tego wiele odcinków prowadziło wnętrzami zabudowań i ciemnymi korytarzami.
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 20:00
Szósty w ogóle, a czwarty zimowy (najpierw dwie imprezy odbyły się latem) Trójmiejski Ultra Track był w rzeczywistości odsłoną… wiosenną. Takie warunki panowały 17 lutego nad morzem i w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. W przeddzień imprezy na Pomorzu Gdańskim świeciło piękne słońce i było kilkanaście stopni na plus. W niedzielę słońce skryło się za chmurami, wciąż jednak było ciepło (ok. 10 stopni) na tyle, że wielu uczestników TUT wybrało biegowy strój „na krótko”. I na trasie na pewno nie marzło. Warunki do biegania – znakomite. Suche ścieżki w lesie pokryte wyschniętymi liśćmi, błoto w...
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 17:09
Lublin, Warszawa i Szczecin – w tych lokalizacjach w weekend odbyły się kolejne zawody w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Mimo, że to już piąta kolejka - z sześciu zaplanowanych na sezon 2018/2019 - nadal jest sporo niewiadomych w klasyfikacjach generalnych, a to oznacza niezwykle ciekawą rywalizację w marcu. LUBLIN Mgliście i ślisko – tak było podczas sobotniego biegu w Lublinie. Lubelscy biegacze są jednak przyzwyczajeni do trudnych warunków, wielu ze startujących w sobotnich zawodach wspominało marcowy bieg z poprzedniej edycji – w nocy poprzedzającej zawody...
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 15:15
Sondre Nordstad Moen będzie największą sportową gwiazdą marcowej połówki w Gdyni - informują organizatorzy imprezy. 
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 13:58
Holender Bram Som to człowiek od czarnej roboty. Stoi – czy raczej biega – zawsze w cieniu gwiazd, często bez własnego numeru startowego. W miniony weekend znów miał duże powody do zadowolenia, wydatnie przyczyniając się do dwóch rekordów świata.
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 12:59
„… dawno nie zrobiłem tylu zdjęć uśmiechniętych twarzy… i to na trzeźwo!”. Damian Bednarz. Za nami druga edycja wydarzenia pn. „Postaw suty w lutym-czyli bystry Hard Core”. Piękne tereny Gór Bystrzyckich, wymagająca, siedmiokilometrowa trasa, pogoda "igła", śnieg... i wielkie uśmiechy startujących. Dla wielu uczestników był to ich pierwszy raz!
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 09:53
Bieg Beskidnika z biegówkami? Czemu nie!  Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zapraszają amatorów, jak i bardziej doświadczonych narciarzy na I Bieg Narciarski BeSKIdnik, który odbędzie się 24 lutego. 
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 09:14
Na "Śnieżnych Trasach Przez Lasy" odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gorlic w narciarstwie klasycznym. W dziesięciu kategoriach wiekowych wystartowało prawie 60 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie od dwóch do 10 km. Dużą grupę uczestników stanowiły biegaczki i biegacze z terenu powiatu gorlickiego. Pobiegli także uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego.
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 09:11
Morsowanie to hit sezonu zimowego wśród biegaczy. Nic więc dziwnego, że zaczyna pojawiać się coraz więcej biegów morsa. Tym razem pierwsza edycja Biegu Morsa miała miejsce na tzw. pętli gliniankowej w podwarszawskiej Zielonce. Impreza zorganizowana była przez Fundację Morsy Wołomin-Kobyłka. Co istotne, był to bieg w szczytnym celu, ponieważ kwota uzyskana z zakupu pakietów startowych zostanie w całości przekazana na leczenie i rehabilitację chorego na Autyzm dziecięcy 12-letniego Mateusza Lemańskiego.
Opublikowane: pon., 18/02/2019 - 09:04

Strony