Ambasadorka mistrzynią kraju na 10 km masters

Opublikowane w pon., 17/10/2016 - 08:54

To był udany wrzesień dla Ambasadorki Festiwalu Biegów z Rzeszowa.

9-11 września, 7. PKO Festiwal Biegowy Krynica-Zdrój

Masowy udział dzieci, młodzieży oraz dorosłych, amatorów jak i profesjonalistów – PKO Festiwal Biegowy to prawdziwe święto biegaczy zarówno krajowych jak i zagranicznych

Ogółem ponad 8000 biegaczy na różnych dystansach. Impreza przygotowana profesjonalnie. Najbardziej oblegane były Życiowa Dziesiątka o Puchar Radia RMF oraz Mistrzostwa Weteranów na 10 km. To właśnie na tym dystansie wystartowałam.

Wygrałam kategorię K65-69 z czasem 50:54, a co za tym idzie złoty medal Mistrzostw Polski. Na Życiowej dziesiątce o Puchar Radia RMF w kat. 50+ załapałam się na piątą pozycję.

Pierwsze miejsce wśród pań generalnie zdobyła Lidia Fiskowicz z Ukrainy z czasem 32:14. Wśród mężczyzn Dominic Mailu Musyimi Mechelios z czasem 28:19. Bieg ukończyło 1487 zawodników. Pogoda, humory dopisały, kibice na trasie jak i na mecie również.

Na zakończenie całej imprezy, na uroczystym bankiecie odbyło się podsumowanie całorocznej pracy Ambasadorów A zatem do zobaczenia za rok!

25 września, 4. Przemyski Bieg Uliczny na dystansie 10km „Przemyska Dycha”

Organizatorem imprezy był Przemyski Klub Biegacza. Celem imprezy - popularyzacja biegów masowych, promocja miasta i regionu, promocja zdrowego trybu życia oraz integracja pokoleń mieszkańców miasta.

Wystartowało aż 602 biegaczy, w tym 176 kobiet. Wśród mężczyzn zwyciężył Szymon Kulka z Ropy, z czasem 30:02. Wśród pań Paulina Wywłoka z Jarosławia w czasie 39:47. Ja wygrałam w kat. K60, z czasem 51:09.

W programie imprezie nie zabrakło propozycji dla najmłodszych oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Pogoda, humory dopisywały. Święto biegania w Przemyślu zorganizowano na wysokim poziomie! Polecam!