Bartosz Olszewski wygrywa Reggae Marathon!

Opublikowane w sob., 05/12/2015 - 20:22

Negril na Jamajce znane jest z długiej, białej, piaszczystej plaży, ale po zakończonym dzisiaj Reggae Marathon będzie się kojarzyło ze świetną formą Polaków. W całej imprezie wzięło ich udział dwanaścioro - maratonie pobiegła siódemka.

Najlepiej z płaską trasą poradził sobie Bartek Olszewski, który linię mety przekroczył z czasem 2:36:03. Pobiegł wolniej o 10 minut od życiówki, ale... wygrał. W cuglach. Od drugiego zawodnika dzieliło go ponad 18 minut!

To jednak nie koniec polskich sukcesów. Piotr Suchenia, ambasador Festiwalu Biegowego, zajął miejsce tuż za podium z czasem 3:01:58. „Było upalnie, duszno i cieżko, szczególnie ostatnie 30 minut biegu dużo mnie kosztowało' – zrelacjonował Piotr na swoim faceboku.

Wśród pań najszybsza okazała się Elina Junnila (3:08:50). Finka pobiegła poniżej swoich możliwości. Jej życiówka wynosi 2:48:59, ale i tak nad drugą na mecie Denise Cadien miała ponad półgodzinną przewagę.

Trzecie (aktualizacja - drugie) miejsce wśród pań zajęła Katarzyna Gorlo – druga połówka Bartosza Olszewskiego, blogerka i propagatorka biegania. W swojej kategorii wiekowej była pierwsza. W biegu wzięło udział 61 zawodniczek.

Oprócz maratonu rozegrano także półmaraton i bieg na dystansie 10 km.

Pełne wyniki: TUTAJ

Sama impreza obchodziła swoje 15-lecie i ma dla mieszkańców okolic Negril duże znaczenie. Bieg jest sposobem na promowanie turystyki. Każdego roku przyciąga biegaczy z całego świata, a miasto ma ambicję stać się całoroczną atrakcją dla biegających turystów. W tym roku Negril odwiedziło ponad 2500 biegaczy z 36 krajów.