Michał Bernardelli mistrzem świata weteranów! Mamy też srebro w Australii!

Opublikowane w czw., 27/10/2016 - 11:31

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata Weteranów w lekkiej atletyce, rozgrywanych w australijskim Perth, przyniósł naszej reprezentacji aż cztery medale, w tym dwa złote. Rywalizacja potrwa do 6 listopada.  W środę, na terenie Perry Lakes Reserve, zaledwie 500 metrów od Western Australian Athletics Stadium – głównej areny mistrzostw, odbyły się zmagania w biegu przełajowym na dystansie 8 km poprowadzone po 2-kilometrowej pętli.

Mistrzem świata w kategorii M35 w biegu przełajowym został Michał Bernardelli osiągając czas 25:46.90. Drugi na mecie był Włoch Luigi Del Buono z wynikiem 25:50:21, a trzeci Australijczyk Scott Tamblin z czasem 25:51:97.  W tej samej konkurencji, tyle że w kategorii M40, srebrny medal tak jak rok temu w Lyonie, wywalczył Robert Celiński. Polak uzyskał czas 26:59.21. Zwyciężył Hiszpan San De La Fuente z rezultatem 26:29.55. Trzeci był Brytyjczyk Todd Ingraham z wynikiem 27:32.48.

Kolejne dwa medale do dorobku naszej reprezentacji dołożyli Mariusz Walczak, który został mistrzem świata w rzucie ciężarkiem w kategorii M45, w tej samej konkurencji tylko , że starszej kategorii wiekowej (M60) srebro zdobył Edward Zwolski.

W kategorii M70 Zygfryd Liban startujący w biegu przełajowym zajął 8. pozycję z czasem 37:30.82.  Na tej samej lokacie uplasowały się  młociarki Klaudia Sieklińska w kategorii W40, oraz Alicja Sowa w kategorii W70. Blisko medalu był Bogusław Seidel w chodzie na 5000 m, który to ostatecznie zajął 5. miejsce w kategorii M65 z czasem 27:09.83.

Trwa drugi dzień mistrzostw. Kolejne medalowe szanse przed biegaczami już w piątek. Wtedy m.in. na starcie biegu na 5000 m stanie Ewa Brych-Pająk i Patrycja Włodarczyk. Kolejne trofea w Perth mogą jeszcze zdobyć Michał Bernadelli i Robert Celiński, którzy pobiegną na także 5000 i 10 000 m. Łącznie w Australii w zmaganiach bierze udział blisko 4000 zawodników z 90 krajów.