BIegowy maj i czerwiec na Podkarpaciu okiem Renaty Grabskiej

Opublikowane w pt., 28/06/2019 - 09:21

Nestorka podkarpackich biegów podsumowuje ostatnie imprezy w regionie.

7.04.2019 – 12. Rzeszowski Półmaraton

Po raz kolejny w rzeszowskim półmaratonie stanęło na starcie ponad 1400 biegaczek i biegaczy. Faworytami byli Kenijczycy ale ostatecznie wygrał Ukrainiec Bogdan Semenowicz z czasem 1:05:26. Wśród pań zwyciężyła Chemisto Ruth Matebo z czasem 1:17:22. Ja w K60 zajęłam II miejsce z czasem 2:04:08.

Biegacze wystartowali nie tylko dla własnej satysfakcji. Tysiące z nich przypięło na koszulkach kartki z napisem „Biegnę dla Artura” i tym samym wzięło udział w akcji charytatywnej dla 13 letniego chorego chłopca z Jarosławia.

Impreza zorganizowana profesjonalnie z wielkim zaangażowaniem zarówno wśród władz miasta jak i samych Organizatorów z klubu Resovia - Rzeszów

3.05.2019 – 21. Krośnieński Bieg Konstytucji 3 Maja

Trasa liczyła 7 km. Na starcie stanęło 350 biegaczy w tym 68 kobiet. Wśród mężczyzn zwyciężył Mathek Kosgei z Kenii z czasem 21:06. Wśród pań Jojline Chemutai z Kenii z czasem 26:11. Ja w K60 zajęłam 1 miejsce z czasem 37:58.

11.05.2019 – 6. Dycha o Puchar Burmistrza Głogowa Młp.

Celem imprezy jest promocja miasta Głogowa Młp., walorów rekreacyjnych terenów leśnych, popularyzacja zdrowego stylu życia, zapobieganie uzależnieniu wśród młodzieży i dorosłych. Na starcie stanęło ok. 200 zawodników oraz liczna grupa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami oraz nauczycielami.

Wśród pań wygrała Katarzyna Szepieniec z Rzeszowa, z czasem 41:52. Wśród mężczyzn I miejsce zajął Andrzej Szpunar z Rzeszowa z czasem 33:23. Ja wygrałam w K60, z czasem 53:36.

9.06.2019 – Półmaraton i Rajd Nordic Walking „Biegam i wspieram”

Impreza w ładnej scenerii wśród lasów. Na starcie stanęło ok. 150 zawodników w tym 40 osób na dystansie 10 km nordic walking. W upale walczyliśmy w lesie z komarami i drobnymi muszkami. Bieg ukończyli wszyscy uczestnicy. Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Kinga Walania z TKKF „Sokół” Głogów Młp, z czasem 1:39:57. Wśród mężczyzn wygrał Mariusz Turczyn z czasem 1:25:37 reprezentujący klub ZMITEK Team Nowa Dęba. Ja zwyciężyłam w K60, z czasem 2:06:25.

Co warte podkreślenia, wszystkie imprezy zorganizowane zostały profesjonalnie pod każdym względem. Coraz więcej imprez biegowych zasila też grupa z kijkami, co bardzo cieszy, bo zaczyna się ruszać coraz więcej osób, zarówno starszych jak i z większą masą ciała.