Biegowy wrzesień Renaty Grabskiej. „Jestem zadowolona”

Opublikowane w wt., 10/10/2017 - 12:47

W Krynicy-Zdroju po raz ósmy mieliśmy okazję pobiegać i porozmawiać z gwiazdami sportu. PKO Festiwal Biegowy znów objął 3 dni zabawy i rywalizacji, każdy mógł wybrać swój dystans i aktywności.

W ponad 30 konkurencjach wystartowało ponad 8 tys. biegaczy. Ja wybrałam Życiową Dziesiątkę, podczas której odbywały się Mistrzostwa Polski Weteranów, oraz Konspol Półmaraton.

W Mistrzostwach Polski Weteranów (zdjęcia z finiszu w Muszynie) zdobyłam tytuł Mistrzyni Polski w kat. 65-69 z czasem 50:04.

W półmaratonie, czasem 2h03 zajęłam czwartą pozycję w kategorii K-50. Jestem bardzo zadowolona. I chyba nie tylko ja, sądząc po opiniach. Do zobaczenia w 2018 r!

Tuż po festiwalu wystartowałam w Przemyślu, w 5. Przemyskiej Dysze. To impreza popularyzująca masowe bieganie w mieście, promująca miasto i region, promująca zdrowy styl życia i integrująca pokolenie mieszkańców miasta.

Wystartowało aż 565 biegaczy, w tym 161 kobiet. Zwyciężyli Maria Słowik z AZS AWF Kraków, z czasem 35:35. Wśród mężczyzn - Szymon Kulka z Ropy, z czasem 30:50. Ja zajęłam pierwsze miejsce w K-60, z czasem 50:50. Impreza zorganizowana profesjonalnie, tak jak oczekiwałby tego biegacz. Polecam!

29 września pobiegłam w Mielcu, w 23. Ogólnopolskim Biegu Ulicznym, na dystansie 3km. Jest to bieg o tyle ciekawy, że organizowany po zapadnięciu zmroku, a więc o godz. 19:30, ze startem i meta na stadionie. Bieg główny poprzedziły biegi młodzieżowe.

W biegu głównym wystartowało 159 zawodników, w tym 60 kobiet. Zwyciężyła Valeria Zinenko z Ivano-Frankowska, z czasem 9:50. Wśród panów- Volodymyr Kyts z Dynama Kijów, z czasem 8:32. Ja w K-60 zajęłam pierwsze miejsce, z czasem 15:11. Impreza poprowadzona bardzo sprawnie.