Bratkowicka Dycha Renaty Grabskiej: „Humory dopisały”

Opublikowane w śr., 05/08/2015 - 09:26

W ostatnią niedzielę lipca podrzeszowskie Bratkowice dołączyły do miast, które mają swój bieg uliczny. Bratkowicka Dycha to inicjatywa Towarzystwa Ziemi Bratkowickiej oraz Gminnego Klubu Lekkoatletycznego Bratkowice Korzeniowski.pl. Miałam okazję tu wystartować.

Cel imprezy dobrze znany - upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Ideą imprezy było upamiętnienie poległych podczas działań wojennych w 71. rocznicę Akcji Burza.

Dystans 10 km. Trasę poprowadzono duktami leśnymi i ścieżkami. Słowem – przełaj. Trasę wyznaczył i zabezpieczył Michał Gąsiorski, świetny zawodnik i trener dzieci, młodzieży oraz amatorów i profesjonalistów.

Na starcie stanęło 151 zawodników w tym 49 pań. Zwyciężyli Małgorzata Siembida (42:13) i Patryk Marszałek (34:28). Ja w K50 zajęłam 2. miejsce z czasem 55:44.

Impreza bardzo dobrze przygotowana, pogoda dopisała, humory zawodników oraz kibiców również. Do zobaczenia za rok!