Dwa biegi, dwie wygrane. Renata Grabska zdominowała kat. K60 na Podkarpaciu

Opublikowane w pon., 15/07/2019 - 08:51

Gratulujemy Ambasadorce! I zachęcamy do lektury krótkiego podsumowania startów Pani Renaty, pióra samej biegaczki.

Mode Forms bieg poGórze

Renata Grabska: - Bieg odbył się 29 czerwca. Miał charakter indywidualnego, długodystansowego biegu górskiego po trasie Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego.

Ruszyliśmy z tunelu schronowego z czasów II wojny światowej w Strzyżowie, pod Górą Żarnowską. Dalej tras prowadziła Czarnorzecko-Strzyżowskim Parkiem Krajobrazowym, a dokładniej szlakiem turystycznym. Dystans biegu to ok. 26 km z przewyższeniem +/- 700m.

Impreza zorganizowana profesjonalnie, z podziałem na kategorie wiekowe oraz odrębnymi konkurencjami dla dzieci. W biegu tym udział wzięło wielu zawodników Nordic Walking, lecz na nieco krótszej trasie bo liczącej ok. 10 km.

Rywalizację kobiet wygrywa Justyna Gwizdak z Rzeszowa, z czasem 2:23:34, Wśród panów najszybszy był Maciej Kiper z Jarosławia, z czasem 2:02:04.

I dla mnie był to udany start. Zwyciężyłam w kategorii wiekowej K60, z czasem 3:35:34.

7. Stalowa Dycha

Około 280 zawodników stanęło 14 lipca na starcie 7. Stalowej Dychy. 10-kilometrowa trasa prowadziła tradycyjnie ulicami miasta i była podzielona na dwie pętle.

Bieg główny wygrał Andrzej Stażyński z UMCS Lublin, z czasem 30:59. Wśród pań zwyciężyła Lidia Czarnecka z Bliżyna, z czasem 36:20. Ja w K60 zajęłam 1. miejsce z czasem 52:45.

Przed biegiem głównym odbył się bieg dla dzieci i młodzieży, którzy zostali nagrodzeni - aż do VI miejsca! Na koniec odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich zawodników. Impreza bardzo udana, choć w solidnym upale.