Kolejne medale polskich weteranów w Perth!

Opublikowane w sob., 05/11/2016 - 16:16

W Australijskim Perth dobiegają końca 22. Mistrzostwa Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce. Przedostatniego dnia rywalizacji doskonale spisali się Patrycja Włodarczyk i Robert Celiński, którzy wywalczyli kolejne medale dla Polski.

Zawodniczka z Jaworzna została wicemistrzynią świata w biegu na 1500m w kategorii W35. Patrycja Włodarczyk uzyskała czas 4:46.45. Zwyciężyła Australijka Anna Kasapis z wynikiem 4:41.63. Trzecia była Nowozelandka Angie Ross z rezultatem 4:49.35. Dodajmy, że jest to trzeci srebrny medal wywalczony przez naszą zawodniczkę podczas mistrzostw świata. Wcześniej stawała na podium w biegach na 5000 i 10 000m.

Start w „Krainie Kangurów” z pewnością dobrze będzie wspominał Robert Celiński, który wywalczył swój czwarty krążek. W finałowym biegu na 1500m w kategorii M40, zawodnik z grupy Lotto Extreme zajął trzecie miejsce z czasem 4:11.14. Niewiele zabrakło, aby medal był z innego kruszcu. Drugi na mecie Czech Bronislav Khyr miał zaledwie 0,14 sek. przewagi nad Polakiem. Zwyciężył Francuz Christophe Chevaux z wynikiem 4:10.59. Dodajmy, że Robert Celiński zdobył w Australii srebrny medal w biegu przełajowym na 8 km i brązowe medale na 5000 i 10 000m.

Srebrny medal w biegu na 100m przez płotki w kategorii M65 wywalczył Sylwester Lorenz. Mieszkaniec Lubonia uzyskał czas 17.02 s. Złoto było bardzo blisko. Zwyciężył Niemiec Jürgen Hacker z wynikiem 16.98 s. Panowie nad konkurentami mieli sporą przewagę. Trzeci był Chilijczyk Bernardino Uribe z rezultatem 19.28 s. Dodajmy, że Sylwester Lorenz jest tegorocznym Halowym mistrzem Europy na 60m ppł w kategorii M65.

Blisko podium w biegu na 1500m był Stanisław Łańcucki, który zajął czwarte miejsce z czasem 4:36.33 w kategorii M55. Do trzeciego na mecie Holender Alex Stienstra stracił niecałe trzydzieści setnych sekundy. Ewa Brych-Pająk w kategorii W40 zajęła szóstą lokatę z czasem 5:01.40. Zwyciężyła Australijka Belinda Martin (4:35.10) zdobywając swój szósty złoty medal na tej imprezie.

Takzę na 1500m Robert Gajda, dyrektor szpitala w Pułtusku, zajął siódme miejsce w kategorii M50 z wynikiem 4:39.45. Wygrał Kanadyjczyk Paul Osland, który minął linię mety z rezultatem 4:16.34.

Złoty medal w skoku w wzwyż w kategorii M60 zdobył Dariusz Bednarski, brąz w skoku w dal w kategorii W40 wywalczyła Renata Szykulska. W pięcioboju rzutowym złoto wywalczyli Edward Zwolski w kategorii M60 i Czesław Roszczak w kategorii M75. W tej samej konkurencji tyle, że w kategorii M70 trzeci był Jerzy Jabłoński. Blisko podium był Wacław Krankowski zajął czwarte miejsce w kategorii M65.

W niedzielę zakończenie mistrzostw świata weteranów. W programie zawodów m.in. bieg maratoński i półmaraton.