Letnie Igrzyska Wojskowe: Polski dublet na płotkach! Mocna sztafeta...

Opublikowane w śr., 07/10/2015 - 15:28

Czwartego dnia Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych nasi lekkoatleci wywalczyli trzy medale – dwa brązowe i jeden srebrny. Worek z medalami rozsypał się po biegu na 110 metrów przez płotki.

Bohaterami środowych zmagań są Artur Noga i Dominik Bochenek. Obydwaj swoje medalowe szansę zamienili na krążki, czyniąc 110m ppł najbardziej „polską” konkurencją rozegraną dotychczas w południowokoreańskim Mungyong.

Faworytem sprinterskiej rywalizacji był mistrz świata z Pekinu Sergey Shubenkov. Rosjanin nie zawiódł zwyciężając z czasem 13,43 sek. Drugie miejsce wywalczył Artur Noga, który finiszował z czasem 13,79. Tuż za jego plecami znalazł się Dominik Bochenek z rezultatem 13.79.

W finale biegu na 100 metrów przez płotki startowała Anna Kiełbasińska. Jednak zawodniczka AZS AWF Warszawa została zdyskwalifikowana. Zwyciężyła Rosjanka Ekaterina Galitskaya z wynikiem 13.06.

Kolejny brązowy medal dla polskich lekkoatletów zdobył Adrian Świderski w trójskoku. Zawodnik Śląska Wrocław osiągnął odległość 16,55m. Zwyciężył Rosjanin Dimitrii Sorokin, który o centymetr przekroczył 17m.

W finale biegu na 400m Ewelina Ptak zajęła 5. miejsce z czasem 53,16 sek. Wygrała, biegnąca w hidżabie, reprezentantka Bahrajnu Salwa Naser z czasem 51,39. Druga była Rumunka Bianca Razor z wynikiem 51,81.

W biegu eliminacyjnym na 3000m z przeszkodami Mateusz Demczyszak zajął 5. miejsce z czasem 8:57:89, co dało mu prawo do walki w biegu finałowym.

Kamil Masztak był z kolei trzeci w biegu eliminacyjnym na 200m z czasem 21.27 sek, dzięki czemu również znalazł się w kolejnej fazie Igrzysk. Swoje zmagania zakończył jednak na półfinale, w którym zajął 4. miejsce z czasem 21.11. Do drugiej lokaty dającej awans zabrakło dziesięć setnych.

Na tym samym dystansie swój bieg eliminacyjny zwyciężyła Anna Kiełbasińska z czasem 23,50. Natomiast druga z Polek startująca na 200m, Marta Jaschke zajeła zajęła trzecie miejsce w swoim starcie z rezultatem 24.20 sek, co nie dało jej przepustki do dalszej fazy.

Awans do finału wywalczyła męska sztafeta 4x400 w składzie Marcin Marciszyn, Kacper Kozłowski, Lukasz Krawczuk i Jakub Krzewina, która zwyciężyła swój bieg kwalifikacyjny z czasem 3:05,43. Za Polakami finiszowała Algieria oraz Wenezuela.

W finale znalazła się też polska drużyna 4x100m w składzie Robert Kubaczyk, Grzegorz Zimniewicz, Kamil Masztak oraz Dariusz Kuć (AKTUALIZACJA - pierwotnie w składzie czwartą zmianę przypisano... Grzegorzowie Zimniewiczowi). W swoim biegu Polacy zajęli drugie miejsce z czasem 39,73 sek. Szybka okazała się ekipa Sri Lanki (39.67).

Na kolejny medal szansę ma Angelika Cichocka, która w biegu eliminacyjnym na 1500m zajęła czwarte miejsce z czasem 4:26.54.

Jak do tej pory polscy lekkoatleci wywalczyli w Mungyong 6 medali - jeden srebrny i pięć brązowych. Łącznie w klasyfikacji biało-czerwoni mają na koncie 15 krążków (2 złote - 4 srebrne - 9 brązowych) i zajmują 9. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzi Rosja, która zdobyła 65 medali w tym 32 złote.

Ostatni dzień zmagań lekkoatletycznych w ramach Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych już jutro, czyli 8 października. Nie oznacza to koniec emocji związanych z biegami. Wręcz przeciwnie. Już 11 października rozegrany zostanie bowiem bieg maratoński.