Nasi bez medalu na ME w biegach górskich [WYNIKI]

Opublikowane w sob., 04/07/2015 - 14:37

Trzynaste miejsce juniora Mateusza Cieślaka to najlepszy wynik Polaków na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich w stylu alpejskim, które odbyły się dziś w Porto Moniz na portugalskiej Maderze.

Drugi z naszych reprezentantów w biegu juniorów - Bartosz Kwieciński - ukończył zmagania na 34. pozycji.

Jedyna polska juniorka na portugalskich mistrzostwach - Kamila Zatorska - ukończyła zmagania na 35. pozycji.

W rywalizacji seniorek 25. miejsce wybiegała Dominika Wiśniewska-Ulfik. Miejsce 45. zajęła Dorota Silarska

Wyścig elity mężczyzn 34. był Kamil Jastrzębski, 44. Sylwester Lepiarz, a 56.Piotr Czapla.

W rywalizacji drużynowej triumfowali Niemcy (juniorki), Turcy (juniorzy), Wielka Brytania i Irlandia Północna (seniorki) oraz Włochy (seniorzy). Jedyna polska drużyna - seniorzy - ukończyli zmagania na 14. miejscu.

Gwiazdą imprezy w Portugalii została Austriaczka Andrea Mayr, która nie tylko obroniła mistrzowski tytuł, ale wywalczyła złoto już trzeci raz z rzędu. Szansę na podobne osiągnięcie miał Włoch Bernard Dematteis, który jednak w biegu elity był dopiero siódmy. Na osłodę pozostaje mu złoto w rywalizacji drużynowej.