Piwniczna Zdrój: Mikołaje dla niepełnosprawnych. "Wymagają całodziennej opieki" [ZDJĘCIA]

 

Piwniczna Zdrój: Mikołaje dla niepełnosprawnych. "Wymagają całodziennej opieki" [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 07/12/2015 - 10:30

Ponad 100 zawodników wystartowało w niedzielę 6 grudnia w pierwszym charytatywnym biegu Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju. Uczestnicy tej sportowej imprezy wsparli finansowo rozbudowę i modernizację pawilonu w Kosarzyskach. Będą z niego korzystać osoby niepełnosprawne związane m.in. z piwniczańskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom”.

Od dwóch lat piwniczańskie Stowarzyszenie „Nasz Dom”, którym kieruje Maria Kulig modernizuje i remontuje w Kosarzyskach (osiedlu Piwnicznej-Zdroju) jeden z dawnych pawilonów kolonijnych. W budynku, który obecnie znajduje się w stanie surowym zamkniętym, ma powstać Środowiskowy Dom Samopomocy. Ma to być placówka dziennego pobytu dla około 35 osób i pobytu całodobowego dla 15 osób. Remont i modernizacja budynku jest możliwa dzięki m.in. wsparciu sponsorów. Stowarzyszenie wkłada także w to przedsięwzięcie własne środki pozyskiwane z różnych akcji charytatywnych i z tzw. 1 procenta.

W niedzielę Piwniczna-Zdrój, za sprawą kierownictwa Stowarzyszenia „Nasz Dom”, które wsparły Fundacja Na Ratunek, władze miasta i gminy Piwniczna – Zdrój oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, stała regionalną stolicą Mikołajów.

Punktualnie w południe do liczącego ponad 8 km pierwszego Biegu Mikołajów wystartowało z piwniczańskiego Rynku 104 zawodników z całego regionu, by wesprzeć budowę ośrodka dla niepełnosprawnych w Kosarzyskach. W imprezie tej wzięli udział biegacze, którzy biegają wyczynowo i tacy, którzy pobiegli po raz pierwszy.

Dochód zebrany z wpłat uiszczanych przez zawodników w ramach tzw. wpisowego zostanie przeznaczony na ten szczytny cel. Część zawodników biegła w mikołajkowych czapkach.

Uczestnicy po opuszczeniu Rynku biegli ul. Daszyńskiego do przejścia granicznego polsko-słowackiego w Mniszku, a potem przez nowy most graniczny, nowe rondo i dalej ul. Daszyńskiego do Rynku na metę.

 1. Bieg Mikołajów jest imprezą, której cel jest szczytny – powiedziała naszemu portalowi Maria Kulig, prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom”. – Wpłaty zawodników przeznaczone są w całości na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych. Bardzo mnie cieszy, że wspierają nas w tych działaniach młode osoby. By wziąć udział w biegu przyjechali nasi studenci uczący się w Krakowie, Warszawie, czy w Katowicach.


Polecamy również:


Cofnij
Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce