Taki był Runner's World Super Bieg 2016

 

Taki był Runner's World Super Bieg 2016


Opublikowane w pt., 09/12/2016 - 18:59

Runner's World Super Bieg ma za sobą pierwszy debiutancki sezon. Ten biegowy projekt ruszył zimą 2016 roku, a zapisy uruchomiono już w lutym. Pierwszy bieg, w którym można było wystartować, odbył się w kwietniu w Miękini pod Wrocławiem. Ogółem, w całym cyklu i jego wszystkich edycjach wzięło udział prawie 2800 osób.

Organizatorzy postanowili uciec przed sztampą dużych ulicznych biegów w centrach dużych ośrodków, proponując ciekawe i atrakcyjne trasy wyprowadzające zawodników z miast. Tak było właśnie na półmaratonach ulicznych w Miękini, Zdzieszowicach i Jeleniej Górze. Biegi te były widokowe, urozmaicone i co ważne, zawsze poprowadzone na jednej dużej pętli. Zawsze też była alternatywa w wyborze dystansu i każdy mógł wystartować w biegu na 10 km.

Każdy kto zgłosił się do udziału w dowolnych zawodach RWSB pierwszy raz, otrzymywał pamiątkową koszulkę i numer, który służył już przez cały sezon, we wszystkich biegach.

Każdy kolejny start był premiowany biegowym gadżetem i na kolejnych imprezach można było otrzymać m.in. biegowe skarpetki, opaski kompresyjne, rękawki na przedramiona, kominy wielofunkcyjne itp.

Największą atrakcją cyklu była rywalizacja w klasyfikacji generalnej dotycząca wszystkich kategorii wiekowych, w której można było być branym pod uwagę na obu dystansach. Wystarczyło biegać regularnie i zaliczyć minimalną ilość startów wliczanych do klasyfikacji generalnej. W „generalce” nagrodzono po 10 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii. Pamiętajmy też o trwającej przez cały sezon rywalizacji drużynowej.

Znak rozpoznawczy cyklu: kameralne, dobrze zrobione zawody, wspólny regulamin dla wszystkich biegów i powtarzalność różnych elementów, tak aby każdy kto pojawiał się kolejny raz wiedział gdzie i po co się zgłosić, wiedział co go czeka i bez przeszkód poruszał się w organizacyjno-biegowej rzeczywistości. Oczywiście nikt od nikogo nie wymagał startowania we wszystkich edycjach, można było wybierać sobie dowolne biegi cyklu lub wystartować tylko w jednym. Wszystkie biegi były odrębnymi autonomicznymi imprezami, ale łączył je szyld, logo, regulamin i punktacja RWSB.

Biegi górskie to główna i większa część biegowych zmagań pod spod znaku RWSB. Tu schemat był podobny - zawsze dwa dystanse do wyboru, a zawody odbywały się w miejscach wprost stworzonych do biegania w górach, również tam, gdzie wcześniej podobnych imprez nie było.

Pierwsze górskie zawody odbyły się w Polanicy-Zdroju, oczywiście na dystansie górskiego półmaratonu i na dystansie 10 km. Niezwykle ciekawą formułę miał kolejny górski bieg ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju – Interferie Run, którego trasa na dystansie 21 km wiodła przez Góry Izerskie, a start i metę wyznaczały hotele sieci Interferie. Potem przyszedł czas na Beskid Śląski i kolejny Półmaraton Wiślański i Wiślańską Dziesiątkę. Następny w kolejce był Kalenica Półmaraton w Bielawie, który odkrył przed wieloma zawodnikami nieznane ścieżki Gór Sowich.

3. Półmaraton Sowiogórski odbył się po drugiej stronie gór pod koniec września, a cykl zakończył październikowy 4F Świeradów RUN z rekordową frekwencją i zimą wiszącą we mgle nad Stogiem Izerskim. Był to jedyny w cyklu bieg alpejski, który w ogólnopolskim głosowaniu biegaczy w konkursie „O Złotą Kozicę” zajął wysokie piąte miejsce wśród wszystkich biegów alpejskich w Polsce.

Niebawem można się spodziewać opublikowania kalendarza startów w kolejnym roku i pewnie znów czeka nas sporo atrakcji i niespodzianek.

Runner's World Super Bieg wbiegnie wiosną w swój drugi sezon.

Organizatorzy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce