XXIX Łódzki Bieg Sylwestrowy: Niezniszczalny Jan Morawiec, piękna miss [ZDJĘCIA]

Opublikowane w śr., 08/01/2014 - 09:57

Już po raz 29. spotkaliśmy się na starcie Łódzkiego Biegu Sylwestrowego, organizowanego przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi przy współpracy Prezydent Miasta Łódź i Urzędu Marszałkowskiego. Pogoda, jak na tę porę roku, wiosenna, spowodował, że nie tylko biegacze, ale przede wszystkim kibice stawili się na trasie biegu i dopingowali mocno – relacjonuje Janusz Milczarek, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

Jak co roku łódzki bieg podzielono na kilka dystansów i kategorii. Był więc Bieg VIP-ów, Bieg Młodzieżowy oraz Bieg Główny na dystansie 10km. Wśród startujących w Biegu VIP-ów znalazł się m.in. Jan Morawiec, zwycięzca maratonu w kategorii wiekowej z Mistrzostw Świata Weteranów w brazylijskim Porto Alegre w 2013 r. To najstarszy Polski maratończyk - 1 stycznia ukończył 82 lata.

Wśród startujących był również Jan Morawiec

Rywalizację gwiazd najszybciej ukończył Piotr Kędzia, dwukrotny olimpijczyk na dystansie 400m  i w sztafecie 4x400m. W Biegu Młodzieżowym wzięło udział 114 adeptów. Zwyciężyli Ewelina Fabiszewska i Krystian Korbus.

Z kolei na starcie biegu głównego stanęło prawie 800 zawodniczek i zawodników. Wielu, co stało się już tradycją, w kolorowych przebraniach. Niektóre z nich wymagały pomysłu i włożenia  czasem żmudnej, ciężkiej pracy, aby osiągnąć oszałamiający efekt końcowy. Brawa za kreatywność. Zwyciężył z ogromną przewagą aktualnie najlepszy łódzki biegacz Tomasz Osmólski. Wśród pań zaś Monika Kaczmarek, również łodzianka.

Bieg uświetniła swoją obecnością Miss Polski Ada Sztajerowska. Studentka Uniwersytetu Łódzkiego gorąco dopingowała biegaczy, pozowała do zdjęć i wręczała nagrody. Po biegu grochówka i kiełbaska, gorąca herbatka i oczywiście piękny medal dla każdego uczestnika.

Po ostatnich edycjach i niezbyt miłych wrażeniach, organizatorzy wrócili na właściwy poziom. Zapowiada to zapewne jeszcze wyższą frekwencję biegaczy w przyszłym roku. Zwłaszcza, że będzie to trzydziesta - jubileuszowa edycja. Zachęcam.