Zabiegany październik Renaty Grabskiej

Opublikowane w wt., 07/11/2017 - 09:25

7 października wystartowałam w 5. Biegu na 5 km o Puchar Pratt&Whitney w Rzeszowie. A wraz ze mną blisko 500 zawodników. W biegach młodzieżowych, które miały miejsce we wcześniejszych godzinach rywalizowało ze sobą jeszcze więcej młodych lekkoatletów.

W biegu głównym zwyciężyli Lilia Fiskowicz z Ukrainy z czasem 16:18 i Szymon Kulka z Ropy z czasem 14:29. Ja w K-60 zajęłam 1. miejsce z czasem 24:52. Impreza bardzo udana przygotowana profesjonalnie.

15 października odbył się w Krakowie 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Wystartowało ponad 9000 biegaczy – ukończyły 8333 osoby. Bieg bardzo trudny o czym świadczy ilość zawodników, która nie ukończyła biegu. W imprezie wzięło udział bardzo dużo kobiet zarówno z kraju jak i zagranicy (2339 osób).

Wśród pań zwyciężyła Kejeta Melat z Etiopii z czasem 1:12:03. Wśród panów wygrał Kimaiyo Hillary z Kenii, z czasem 1:56:41. Ja w K-60 zajęłam 3. miejsce z czasem 1:56:45.

Impreza bardzo dobrze zorganizowana. Arena, w której finiszowaliśmy wypadła wspaniale. Meta na dywanie i dodatkowe atrakcje przyciągnęły tłumy biegaczy, kibiców i ich rodziny. Impreza – super!